Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hamarosan életbe lépő ebadó...

A hamarosan életbe lépő ebadó miatt nőtt meg ennyire a kóbor kutyák száma?

Figyelt kérdés
Domaszéken lakok (Szeged mellett) és napról-napra gyűlnek a kidobott kutyák. Először csak egy kutya csövezett a falu szélén, aztán egyre többen lettek. Az egyiket mindig a bolt előtt látom, esténként viszek neki kaját és úgy tudom, mások is etetik. Ma hárman voltak, de eddig már vagy 10 különféle kutyával találkoztam ott. Egyik sem harap és többnyire kis testűek. Nem értem miért kerültek utcára, hiszen utánuk nem kellene túl sokat fizetni. Sajnálom őket. Ha így nő a számuk, akkor több embernek kell összefogni, hogy ne haljanak éhen, meg jön a hideg is. Mi lesz velük? A menhely tele van. Más településeken is ennyi kóbor kutya van?

2011. dec. 10. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
hát szerintem igen :( sajnos:/ de nem értem miért olyan drága az évi pár ezer forint...
2011. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nincs ilyen ok-okozati összefüggés, már csak azért sem, mert eddig még nem hallottam olyanról, hogy bármelyik önkormányzat is be akarná vezetni az ebadót. Olyanról már hallottam, amelyik biztosan nem. Szóval amíg nem él ez az adónem, addig nem is dobálják ki emiatt az emberek a kutyákat. Sokkal valószínűbb, hogy az egyre hidegebb idő miatt húzódnak a környező tanyáktól, erdőkből a kóbor kutyák a településhez közelebb, mert ott nagyobb eséllyel találnak élelmet.
2011. dec. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Énis tapasztaltam mostanában sok kóbor kutyát. A 4-es főúton kb. 6 db kutya kószált előttem,egy egész falka.
2011. dec. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló: Domaszék egy falu, vagy egy nagyon kicsi város. Ott szerintem a legtöbben házőrzőnek tartják a kutyát, talán ételre is alig van pénzük. Képzeld, nekik igen nagy pénz lehet az az évi 4000 ft is. Főleg, hogy egyösszegben kell kifizetni! (ne feledd, ezeket a kutyákat nem oltatják, nem féregtelenítik, stb, tehát nincs félrerakva pénz a hirtelen balesetekre, betegségekre!!) Ennyire egyszerű az egész. Lehet, hogy jobb így nekik az utcán, mintha agyonverték volna őket az öregemberek a falu szélén... Így még van esélyük arra, hogy megmentsék őket...


Kérdező: egyértelmű, hogy emiatt nő. Én Budapest mellett lakok közvetlen, itt nem házőrzőnek tartják a legtöbb kutyát. Mégis egyre több a kóbor kutya..

2011. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy helyen rövid idő alatt gyűlik ennyi kutya, az általában egy tüzelő szuka miatt van. A kidobott idegen kutyák nem állnak össze csak úgy, általában akkor vannak csak együtt, ha együtt is éltek, mielőtt kidobták őket.
2011. dec. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom hogy valóban az ebadó miatt szaporodtak meg a kóbor kutyák de szerintem lehet összefüggés . Amibe biztos vagyok hogy a sintértelepen nem lesznek sokáig 14 nap a megfigyelési idő utána vagy elaltatják vagy valaki örökbe fogadja de azt tudom ,hogy sajnos több kutya lesz elaltatva mivel nem tudják már őket hova tenni így is kb minden alapítvány sintértelep nem 100%-on működik hanem 140-150%-on.:(
2011. dec. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az ebadó bevezetése miatt! Ahol én élek (baranya megye) sok a kóbor eb... Főként nagytestűek de akadnak egészen kölyök kutyák is... Sajnálom Őket, de nem tehetek semmit. Az ebadó egy szükséges lépés, mert így legalább nem fog mindenki kutyát tartani!!! (célzok itt olyanokra, akik csengő és riasztó helyett tartották a kutyájukat láncon és éheztették, semmit nem adtak meg neki..Én az ilyen embereket megvetem és nem szívelem! Az ilyen önző és bunkó embereknek pedig NEM KELL KUTYA! És mivel primitívek, csak az ebadó az amivel rá lehet Őket kényszeríteni, hogy Ne tartsanak kutyát!!! Lehet, hogy ezmiatt sok kutya fog az utcára kerülni:( Lehet, sőt biztos, hogy sok árva kutya fog meghalni, de talán pár éven belül Magyarország is eljut madj oda, hogy a kutya egy társ lesz, akit szeretnek és megbecsülnek és legalább annyi mident megkap, mint amit egy ember önmagára költene!! Ezalatt értek orvosi ellátás, jó étel, játékok (ez egy kutya életébe fontos dolog) és egy meleg fekhely!!Lehet, hogy pár év és a kutyatartás luxus lesz, de nem is baj, mert tényleg csak az fog kutyát venni magához akinek a KUTYA AZ ELSŐ!! Én így vagyok ezzel!:) Nem is vettem volna magam mellé kutyát, ha nem tudnám neki biztosítani azt, amit magamnak is. Csivavám van:) Nagyon szeretem a kutyusomat:) Az etetés havi 2ezer Ft. Az orvosi költség évi 10ezer Ft féregtelenítés, kombinált és veszettség elleni ez nálam az alap, ez minden évben megvan!! +még ha kell néha néha egy két plusz oltás is nem árt ha megvan!!Eddíg ez egy évben 34ezer Ft! És akkor jön a luxus része, mivel szokott kapni játékokat, vannak ruhái, kutyatáskák és egyebek, nyakörv stb:) És a kutyakozmetikus ahova azért fél évente elviszem de van olyan, hogy negyedévente:) Összegezve az ebadóval együtt mindenestül én 50ezret költök a csivavámra! És Ő egy csivava! (a legkisebb kutyu a világon) Egyébként rövidszőrű csivi:)Szóval amit én költök az az alpnak kéne, hogy legyen! És más emberek ennél sokkal többet kéne, hogy költsenek teszen azt ha egy nagyobb testű vagy közepes méretű kutyát nézünk! Remélem az emberek is változni fognak és aki kutyát tart annak a kutya az első és nem saját maga! Én inkább nem veszek magamnak ruhát (azért vannak ruháim, de nem a shopping az első inkább a kutyámat viszem kozmetikába vagy az állatorvoshoz) szóval lehet látni, hogy vannak különbségek! Én olyan társadalamt szeretnék, ahol a többség így gondolkodik! Szép napot!

21/L

2011. dec. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
sajnos igen.
2011. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen sajnos sok kutya elfog pusztulni mert inkább nem fizetik ki azt a 6000 ft-ot , de mondhatjuk azt hogy ez a szükséges rossz. Mivel csak olyanok fognak kutyát tartani akik nem sajnálják a pénzt a kutyára. Nekem két keverék kutyám van mindkettőt az utcán találtam mindkettő prémium kaját kap az egyik már idős és nem mertem ivartalanítani de a kicsit biztos ivartalanítom és ugye akkor nem kell az ebadód fizetni. De nem ezért ivartalanítom hanem azért mert nem kell felesleges szaporulatot csinálni szinte biztos vagyok benne ha leellene nem tudnék 6-7 kiskutyának megfelelő gazdit találni. Szóval mindent összevetve tényleg muszáj nekünk ez az ebadó hogy az állattartást kulturáltabban végezzük.
2011. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó látni, és olvasni, hogy vannak hasonló gondolkodású emberek, mint Én!:) Bár több ilyen ember lenne... De hamarosan változni fog a dolog... Remélem az ebadó jó lecke lesz mindenkinek és CSAK AZ FOG KUTYÁT TARTANI akinek van rá pénze! Véleményem szerint a kutya majdnem annyiba kerül mint egy gyerek:) Jó azért nem teljesen, de a felelőség az felelőség és ezt minden normális kutyatartónak tudnia kell! Egy kutya nagy felelőség!:)

Így csak az tartson akinek van rá pénze illetve nem sajnálja rá a pénzt! 21/L

2011. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!