Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondana valaki pozitív, jó...

Mondana valaki pozitív, jó dolgokat is a border collie-ról?

Figyelt kérdés
Csak mert annyi "ijesztegetős" információ van róla. Tudom hogy mennyire intelligens és renegteg mozgás kell neki agyban meg testben is. Most kérnék valami jó dolgot hogy megnyugodjak nem enne meg xD
2011. dec. 11. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem eszik meg, nyugi.:) Nem egy harcias fajta. Nagy mozgásigénye van, és tanulékony fajta. Utóbbi időben, divat kutya lett, minden kis gyerek megveszi, mert azt hiszik ez a fajta alapból mindent tud, tanítás nélkül...aztán néznek, hogy nem. Szóval nem kell túl ragozni, ez is egy kutya amivel foglalkozni kell, tanítani, mozgatni..stb. De nem kell szenté avatni.
2011. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D Csak mert mindenki azzal jön hogy csak azoknak való aki versenyezne vele. De mivan azokkal akik csak családba szeretnének egy szép és okos kutyust?
2011. dec. 11. 14:38
 3/9 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon jó kutyafajta, játékos ,szeret a gazdival lenni, sok mozgás kell neki amivel te tisztába vagy.. meg enni nem fog :) csak azért "ijesztgetnek" mert sokan vesznek olyan kutyafajtát ami kinézetre tetszik de bánni vele nem tudnak ,jó példa erre egyik ismim is..


nekik egy 9 hónapos magyar vizslájuk van ,augusztusba jártam hozzájuk sétáltatni egy héten 3szor és egy alkalommal 1 órát sétáltam vele...a kutya annyira húzott hogy majd elrántott amikor kivittem a mezőre elengedtem labdáztam vele meg minden aztán sétáltunk 1 óra volt az egész mert ennyit kértek meg nekem fizetek is.. arra panaszkodtak hogy rombol a kutya én mondtam hogy a vizsla egy vadász kutya sok mozgás kell neki és 1 hét 4szer egy óra az rohadt kevés mert hétvégén ők elvitték sétálni,hétköznap meg 3 szor mentem, kertesházba laknak de annyira nem nagy a kert hogy kirohangálja magát..

szóval nekik abszolut nincs lemozgatva a kutya,sajnálom is ..ha kertesbe laknék és egy olyan nagyszerű vizslám lenne én minden nap kivinném sétáltatni..


szóval tényleg nem való mindenkinek egy adott fajta.. azért mondják ezt mert nem akarják hogy amikor megvan a kutya itt panaszkodj hogy rombol és közbe alig vinnéd sétálni..

2011. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért nem kell mindent elhinni.


A Border Collie egy nagyon intelligens kutyafajta, nagyon családcentrikus, gyerekszerető. Az igaz hogy sok mozgás kell neki mert eléggé hiperkatív, de közel sem kezelhetetlen. Nekem a goldenem után a második kedvenc fajtám, csak ajnálani tudom!! :O

2011. dec. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 diagnostic ***** válasza:

Nem enne meg. A border egy kifejezetten barátságos fajta,emberekkel legalábbis.

Igazából itt is csak a gazdán múlik,hogy milyen lesz a kutya.

Sokat kell vele foglalkozni,futtatni,tanítani,lefárasztani. Ha ez megvan,akkor egy remek társ.

Sokan írják,hogy csak aki versenyezni akar,az vegye. Ez is hülyeség. Hobbi szinten is lehet vele sportolni,ha meg mégse sportolnának semmit,az se baj,hogyha folyamatosan dolgoztatják az agyát és a testét.

De mindenesetre gondold át,hogy képes lennél e minden nap ha esik ha fúj fogni magad,és pár órát a kutyával eltölteni.

2011. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A borderről csupa jó dolgot lehet elmondani, az intelligencia, az aktivitás mind-mind remek dolog. De ezek a jó tulajdonságok rossz kézben átokká válhatnak, ezért szoktunk inkább ijesztgetni mindenkit, hogy csak akkor vegyen bordert, ha elbír vele. Gondolj bele, a kaukázusi is remek kutya - egy vidéki tanyán, de nem egy kisgyerekes családban panellakásban. A golden is jó kutya, kivéve ha őrző-védőzni akarsz vele. Szóval minden kutya zseniális a maga helyén, de sajnos az emberek nagy része nem tudja, mik is valójában az igényei és a korlátai. Ezért inkább kihangsúlyozzuk a rosszat, mert azt mindenki hajlamos elfelejteni.
2011. dec. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem nem lesz vele gondom... :)
2011. dec. 12. 21:37
 8/9 szszszigazi ***** válasza:
A Border Collie nagyon intelligens,családcentrikus,ragaszkodó,érzékeny kutya. Semmi képpen sem ajánlanám első kutyának,mert nagyon meglepődnek ilyenkor az emberek. Ha nincs levezetve eléggé a mozgásigénye akkor pedig keres magának más elfoglaltságot,ami annyit jelent,hogy szét szed mindent unalmában... Nagyon nagy károkat tud így okozni. Ebből a kutyafajtából ki kell hozni a maximumot. Ha még nem volt kutyád akkor bocs,hogy ezt mondom,de ne vegyél Bordert. Komoly magatartás és elszántság kell ehhez a kutyafajtához. Szóval csodálatos kutya,ha rendesen foglalkoznak vele és tudják mi a dolguk. :)
2011. dec. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóláshoz reagálnék:

Nekem első kutyám, az immáron 9 hónapos borderem. Tény, hogy minden nap sétálunk, emellett esőben, szélben, hóban játszunk és kutyaiskolába járunk, de az én kutyám sosem volt se "hiperaktív", se romboló hajlamú. Személy szerint azt gondolom, hogy nulla kutyatartási tapasztalattal is bátran lehet tartani ezt a fajtát. Rengeteg forrás van, hogy hogyan kell egy borderrel bánni.

Szerintem, ha ténylegesen tudsz minden nap időt és figyelmet fordítani a kutyádra, akkor nagyszerű társ lesz, első kutyaként is. Nekem ő világ közepe:)

2012. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!