Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg van olyan törvény,...

Tényleg van olyan törvény, hogy a kutya ételnek emberre se káros?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, simán meglehetne nni a kutya tápkat, mert olyan előírás van, hogy az emberre egyáltalán nem káros.

Ez komoly?


2011. dec. 11. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem ettem még.
2011. dec. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nővérem megkóstolta már és nem lett semmi baja.xD
2011. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Azt hiszem van. De hát nem is lehet az se emberre se állatra. Az unokaöcsém egyszer megevett belőle 5 szemet de semmi baja nem lett...
2011. dec. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
DDe, nem a kóstólra értettem. Tuudom, hogy a kutya kaja, a táp, nem valami ízletes, egy ember számára. De, ha kitduja, egy kisgyerek beklajálna blőle, lenne-e valami baja.
2011. dec. 11. 14:47
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem..
2011. dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
mármint azt hogy valami baja lehet tőle
2011. dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
sajnos nincs! a tápgyártókra még annyi szabály sem vonatkozik mint a kínai csirkeszaporító-üzemekre...
2011. dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

elviekben nem lehetne baja tőle, ugyanazokat a tartósító szereket tartalmazták mint az emberi étel, fertőző vagy mérgező anyag nem lehet bennük...szóval max egy hasmenés ami gond lehet

itt vannak infók:

[link]

2011. dec. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

"Valamennyi élelmiszer közül az állateledelekre vonatkoznak a legszigorúbb szabályok. Az állateledelek szabályozása a Food and Drug Administration (Élelmiszer és Gyógyszer Hivatal, FDA) elírásai, az egyes szövetségi államok élelmiszer-ipari törvényei, az Association of American Feed Control Officials (Amerikai Takarmány-ellenrzési Szövetség, AAFCO) szabályai, valamint az US Department of Agriculture (Egyesült Államok Mezgazdasági Minisztériuma, USDA) rendeletei alapján történik."


Nagyon kemény szabályozás van, és rendszeres felülvizsgálat... ne higgy már el mindent könyörgöm...

2011. dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
XD En meg mikor ovodas voltam mentem egyik baratnomhez akinek volt es most is megvan ket nagy ha jol tudom Ujfundlandi kutya. En mondtam neki, hogy a kutyakaja vajon milyen izu, es o azt felelte, hogy nem tudja, probaljuk ki. Elment es egy kis zacskoba hozott a kutyatapbol. Bementunk a szobajaba es ott kajaltuk nagy vigan a kutyakajat XD. Amikor mar ettunk egyutt kb. 5 marekkal bejon az anyja es: Mit csinaltok???? Eszitek a kutyakajat????? Uristen!!!!!!!! Hagyjatok abba!!!!!! A kutyaetelben doglott allatok vannak!!!!!!!!!! Ekkor nagy mergesen abbahgytuk a kajalast, nem lett tole semmi bajunk, az en gyomroom mindig is nagyon erzekeny volt es megse fajt tole a hasam XD Szerintem nem artalmas XD
2011. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!