Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agár vagy whippet?

Magyar agár vagy whippet?

Figyelt kérdés
Panellakásban élünk,napi szinten 5-6 órát mozogna a kutya(futás,biciklizés,úszás stb.)heti 3-szor kutyasuli,hétvégente kiállítások.Sosem lenne egyedül mert valaki mindig itthon van.Van egy 3 éves unokahúgom,imádja a kutyákat tudja hogyan kell velük bánni volt kutyánk csak Ő sajnos meghalt 2 évesen de a családban több kutya van és védelmezik elég erősen a kislányt..szóval melyik a jobb? :) Tenyésztő mind a kettőt ajánlja lakásba..csak mi nem tudunk dönteni :)
2011. dec. 11. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Magyar agár, mert Magyar! :)
2011. dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi,és csak azért mert magyar? :)
2011. dec. 11. 17:00
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
szerintem mindegy, nekem a wippet jobban tetszik de ennyi mozgásba beledöglenek :D az én agaraim napi 2x 1 órát vannak sétáltatva (hétvégén kimegyünk a futópályára)és a vége felé már nagyon jönnének haza, napközben meg mozdulatlanul fekszenek a kanapén :) most télen konkrétan ki kell őket húzni a lakásból... szeretnek futni ez igaz...kb 10 percig aztán mennének is vissza aludni
2011. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

az agárnak nincs extrém mozgásigénye, kifejezetten lusta, kényelmes típus.

teljesen jó neki a lakás.


viszont a whipp és a magyar agár természetre azért különbözik, én azt javaslom barátkozz még mindkét fajtával akár kiállításon, akár coursing versenyeken, és döntsd el, hogy hozzád melyik karakter áll közelebb.


nekem speciel a magyar tetszik jobban, már csak azért is, mert nagyobb, impozánsabb méretű.

2011. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Simán mehet agár panelba. Én négy agár kutyával élek együtt egy házban (nem az enyémek), és köszönik szépen jól elvannak bent. A nap nagy részében csak a szobában fekszenek.

Huuh, ahol most lakom 2 spanyol agár, egy whippet és egy magyar agár van. A magyar agár és a whippet a kedvencem. Így típusra nem kifejezetten tudom, hogy mi jellemző rájuk, viszont itt a magyar agár egy végtelenül kedves, bújós, védelmező jellem, a whippet meg egy kíváncsi, pimasz kis örökmozgó. Mindekettőt imádom. :) Ha dönteni kellene... hááát... nem tudom... mindkettőt másért szeretem. Talán a magyar agár.

2011. dec. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm..mentek a zöld kezek :) Igazából nagyon közel áll a szívemhez a magyar agár..viszont a whipibe is szerelmes vagyok :) Hát igen egy személyes találkozás eldöntene mindent úgy gondolom :)
2011. dec. 11. 18:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5-6 óra naponta? Akkor ne agarat válassz. Sok lesz neki. Elég bőven 1 óra intenzív mozgás. Én a Magyar agarat választanám. Nekem az jobban tetszik meg már volt is ilyen kutyám. Nagyon jól elvannak lakásban.
2011. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Természetesen meg lehet oldani a kevesebbet is..de úgy gondoltam nem kell neki állandóan feküdnie elmenni egy tóhoz vagy egy erdőbe már nem egy fél órás séta :) Meg hát nem kötelező futnia..:) ha látom rajta hogy fáradt,akkor hazamegyünk és kész! :) Egyébként köszi:)
2011. dec. 11. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!