Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vannak olyan sokan a...

Miért vannak olyan sokan a kennel ellen?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 18:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Mert nem megoldás ketrecbe zárni egy lényt azért, mert a gazdija lustaságból, vagy sóherságból nem képes megjavíttatni a kerítést.
2011. dec. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én is kennelben tartom a kutyáim. De az nem ketrec. 350 négyzetméteres helyük van fedett nyitott rész egyben. Ólak ami csak kell. napi mozgás minden meg van velük. Még sincsenek elhanyagolva vagy hasonlók. Egy nagy fás területük van. Az udvarunk negyed része az övék.

Bár azért az ellen én is vagyok hogy ilyen kis kennelekban tartsák a kutyákat.

2011. dec. 11. 18:48
 3/19 anonim ***** válasza:
És a méret sem mindegy.Az elhelyezése,szeles huzatos mert ott van hely!Nem tud a kutyus jobb helyre feküdni,mert be van zárva.Tűző napon nincs árnyékba,mert ott mutat jól!Fel fogásból.
2011. dec. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
350 négyzetméter az nem kennel, hanem egy fél kert. A kennel az kb. kisszoba alapterületű tárt teret takar, ami nem élettér a kutyának. Amúgy vannak fajták, meg vannak helyzetek, amikor jó a kennel, de azért alapvetően az egy szükségmegoldás, nem egy követendő példa.
2011. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
zárt teret*
2011. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is kennelben van, de méretéhez képet elég nagy a kennel. Mindig ki van engedve amúgy a hatalmas kertbe, csak ha nem vagyunk otthon vagy este van, akkor zárjuk be. Nincs elhanyagolva, tökéletes élete van:)

Viszont most erősen azon gondolkozom,hogy holnap beszélek az egyik szomszédommal. Egy elképesztően pici ketrecbe volt zárva egy kb. tacsi méretű hamis kutyája. Soha ki nem engedték, merthogy hamis.. Kerítés meg szinte nincs is. Nagyon sajnáltam már akkor is szegény ebet, de kb. 1 hónapja kapott egy vizsla kölyköt az illető..Na azt a mini ketrecet ketté felezte és egyik részében a tacsiszerű kutty a másikban a vizsla.. A vizsla kicsi sincs soha kiengedve vagy megsimizve, így ő is el fog vadulni + az neki ott egy nyomor. Próbálom majd anyumat is meggyőzni, hogy ha lehetséges vegyük magunkhoz a vizslát, a másik kutya érdekében meg beszélek majd valamilyen állatvédő egyesülettel.

2011. dec. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
az én kutyámbak kb 30 nm es kennelje van, de oda bezárva csak bográcsoláskor van. Am nyitva az ajtaja és övé az egész udvar... Jó ha van kennel, mert néha elengedhetetlen az hogy be legyen zárva. A lánctól ezerszer jobb akár percekről, akár órákról van szó.
2011. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Akiteki ***** válasza:
Én szeretném, ha volna egy kennelünk, amiben biztonságban tudhatom a kutyáimat, ha elmegyek itthonról. Csak kissé elméreteztem és nem maradt pénzem a befejezésére. Nagyobb lett, mint a házunk.:))) Talán majd jövőre.
2011. dec. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Teljesen mindegy milyen hatalmas zárt területet biztosít valaki egy kutyának. Annak akkor lesz kiegyensúlyozott és boldog élete, ha a legtöbb időt töltheti a gazdájával, és ezen felül minden igénye ki van elégítve.
2011. dec. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Mondjuk az igaz hogy már nem mondható kennelnek. Inkább egy nagy helyük van.

Mondjuk nekünk így olyan szoba méretű be még soha nem volt a kutya.

Nekünk is van kennel az ő udvarukon de ott csak akkor vannak ha jön valaki. És valami miatt be kell menni a helyükre csak akkor vannak abban amúgy soha. Csak nyitva van és befeküdhetnek ha akarnak.

Én amúgy végig abban a hiszemben voltam hogy ez egy nagy kennel. De akor már rá jöttem hogy nem.

Az eddigi válaszokat köszönöm!

2011. dec. 11. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!