Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ha a kutyám a széklet...

Normális ha a kutyám a székletét eszi?

Figyelt kérdés
Ma amikor kiengedtem hátra a kertbe , pár perc utána felfigyeltem ,hogy a több hetes vagy napos ürülékét eszi. Mondtam neki h hagyja abba de nagyon ízlett neki vagy nem tudom , de utána néztem és ez nem is olyan ritka cselekvés. Tényleg azért eszi meg mert olyan ásványi anyagokat tartalmaz ami kell neki ? Amúgy meg rendesen etetjük nem hiszem ,hogy azért ette meg mert éhes volt .
2011. dec. 11. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem nem jó ha a kutya megeszi az ürülékét.
2011. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyszer láttam egy műsort, amiben egy kutya ugyanezt csinálta. Ott az volt a probléma, hogy nem volt elég tápláló a kaja, amit kapott és nem szívódtak fel belőle rendesen azok az anyagok amire a kutyának szüksége volt. Plusz mivel nem emésztette meg rendesen, ezért ugyanolyan szaga volt az ürülékének, mint a kutyakajának. Nála megoldás volt a száraz tápra való áttérés. De persze nem biztos, hogy ez a probléma, csak én ezt az egy példát tudtam felhozni.:)
2011. dec. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Szerintem is a táplálékkal van a gond. Próbálj neki jó minőségű tápot adni, vagy ha házi kaját kap, ajánlom, hogy főzz neki külön. Én is főzök az enyémeknek, és gyönyörűen fejlődnek töle. Én főtt rizset, sárgarépát, almát, és húskonzervet (vagy mészárszékből visszamaradt fület, bőrt, húsos csontokat) adok nekik.A csontra vigyátt, csak marha és disznó, abból is a nem túl könnyen lenyelhető darabok:)
2011. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem normális dolog...de az sem, hogy a saját életterébe kell, hogy elvégezze a dolgát, és az sem , hogy nem takarítanak a kutya után...önmagában ez is lehet ok hiszen a kutya nagyon tiszta állat nem szeret oda sz@rni ahol él

másik ok lehet az ízfokozókkal dúsított táp ami még mindig izgatja ebben a formában is mert egyfajta függőséget okoz nála

lehet emésztési probléma is

vagy szaporítótól vásárolt kutya ahol nem is volt más lehetősége mint, hogy maga alá csináljon ezért eltünteti a salakot

2011. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyrészt talált kutya, kistestű és napi 2x viszem sétálni , délelőtt amíg suliba vagyok van kiengedve a kertbe 1 órára ,hogy elvégezze a dolgát . Amióta velünk él nem eszi a kutyatápokat ,a legdrágább konzerveket sem eszi csak ritkán . Így házikosztot kap illetve a maradékot , külön főzni rá nem nagyon szoktam , mert 5 kilós kutya nem sokat eszik , illetve néha 3 virslit megfőzök neki és még az is sok néha neki . Tápokat egyáltalán nem eszi , túl kemény neki vagy nem tudom , Whiskas macska tápot szoktunk venni neki mert azt megeszi. De azt is csak nasinak adunk neki , nem főételnek .
2011. dec. 15. 22:45
 6/10 anonim ***** válasza:
macskatáp?! virsli?! nem sokáig fog élni a kutyád ha nem táplálod megfelelően...!
2011. dec. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Aj , ne hogy azt hidd ,hogy ezt adom neki felváltva ! Nem fogom elsorolni neked az étrendjét de eszik húst is bőven , meg füvet is szokott legelni a kertbe . Nem eszik rágós , kemény , száraz tápokat .Legutóbb chappy duplahusos konzervet vettem neki és megszagolta és ennyi volt és nem azért hagyja ott mert nem éhes , mert előtte való nap koplalt .
2011. dec. 16. 20:47
 8/10 anonim ***** válasza:
remélem azért kap valami ehetőt is ami egészséges a kutyáknak ...a chappy sem az a kategória hiába van ráírva, h kutyatáp
2011. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én nem egy kutyatenyésztő vagyok vagy vmi egészség szakértő , egy 5 kilós csepp kutyának nem hiszem ,hogy olyan fontos lenne az étkezés , hiába adok neki zöldséget vagy tápokat ha nem eszi meg akkor hiába . Amúgy meg ismerősömék ha nincs kutyakajájuk kenyeret adnak a németjuhászuknak mert annyira nincs pénzük , mi adunk nekik csontokat a húslevesből meg ilyenekből. Úgy, hogy ahoz képest az én kutyám jól elvan kényeztetve mert tényleg minden nap mást hús félét kap vagy más házikosztot .
2011. dec. 18. 13:47
 10/10 anonim válasza:
Tudom, hogy nagyon régi a kérdés, de beleolvasva felbosszant a kutyatartó sznobizmus. Nekem tíz éve van meg a kóbor juhász keverék 14 éves kutyánk, és maradékot, főleg kenyeret, és a legolcsóbb kutyakonzervet eszi már tíz éve, egy nap egyszer. Boldog, jól táplált öreg kutya kinézete van. A szőre szép, és nem beteges a kutyus. Nem viszem sétálni, van egy kutyaólja, és kb 200 nm területe. Mellette van még két labrador keverék, az egyik most szegődött hozzánk, a másik 9 éve van nálunk. Egészséges, sőt, egy kis felesleg is van azokon, akik régóta nálunk vannak, pedig egyik se kapott 265 forintnál drágább 1,2 kg-os konzervet, és hús-csont hegyeket. Ezek farkasok, akiket az ember háziasított. Lehet 60.000 forintot költeni egy kutyára, egészségetekre, de biztos vagyok benne, hogy nem egészségesebb és nem boldogabb a ti kutyátok.
2016. júl. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!