Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya illik hozzám?

Melyik kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés

A szüleim megengedték, hogy legyen egy kiskutyám.

Mivel eddig még nem találtam meg a megfelelő kutyafajtát, ezért a ti segítségeteket kérem.

Szóval olyan fajtára vágyok, akire ezek a tulajdonságok igazak:


-közepes kert + itt játék + bringás/gyalogló séta elég neki

-a kertijáték akár több órán keresztül tartana (agiliti, frizbi, eldobom a labdát, ő meg visszahozza), viszont a séták inkább rövidebbek lennének

-szőrápolás: heti: 1x, 2x

-jó családi kutya legyen

-a magassága legyen kb. 40-50 cm


Köszi a válaszokat!


2011. dec. 11. 18:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát első kutyának: Labrador retriver, Golden retriver, Uszkár,
2011. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
labrador :) igaz, nagyobb mint 50 cm :)
2011. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
közép snaci. Tökéletes.
2011. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Sokféle kutyafajta van, amire illik ez a leírás, de én mégis azt mondom neked, hogy ha kutyát választasz, akkor válassz egyet a menhelyről. Azért merem ezt javasolni, mert rengeteg kidobott kutya várja a szerető gazdit. Sokkal hűségesebbek, odaadóbbak, és őket sem kell lenézni, azért, mert nem fajtiszták. Mondom ezt azért, mert a nyakamon ragadt egy kidobott keverék (a gazdija úgy ahogy volt kidobta), akit hiába vittünk ki egy tanyára, mégis visszaszökött hozzánk. Azóta is itt "rontja a levegőt". XD Nála hűségesebb kutyát még nem láttam, pedig nem egy kutyám volt/van.

Nem szégyen a keverék kutya. Azok között is lehet válogatni, ha netalán úgy döntesz, hogy örökbe fogadsz egy ilyen kutyát.


Ha viszont mégis fajtisztát választanál, akkor labrador, golden retvier, és a többi...


Sok sikert!

2011. dec. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 rezangyi ***** válasza:
A labrador szétszedi a kertet, ha nincs legalább napi 3-4 óra séta.Az a minimum.Vadászkutyákat nem ajánlok kertbe játékhoz.Szerintem valami kis vagy közepes testű kutyussal többre mész pl spicc vagy egy tacsi is nagyon bír játszani a kertben és kevés sétát igényel.Az uszkár is jó döntés lenne.
2011. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

menhely lesz majd, de nem első kutyának.

Köszin a válaszokat, de

1.az uszkárt kutyakozmetikába kell vinni, de én nem akarakok ilyen kozmetikázást...

2.én nagyobb fajtát szeretnék (kb. 40-50-60 cm)

3.nem szeretem a : a ráncosakat, labit, goldit, snacit.

2011. dec. 12. 15:14
 7/20 rezangyi ***** válasza:
Ha nincs idős sétáltatni legalább napi 3-4 órát ne akarj kutyát.A kerti játék jó móka de az nem séta.ha ezt nem tudod megoldani kis testű kevés mozgás igényű kutyát válassz.Ha azok nem tetszenek addig ne legyen kutyád míg a sétát nem tudod megoldani.
2011. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem leírni, hogy szeretek biciglizni, és a kutyám futhatna mellettem.
2011. dec. 13. 19:45
 9/20 anonim ***** válasza:
Már rögtön elsőnek sem rossz a keverék kutya, hidd el. De sok fajtamentő honlap is van, ahol nem keverék kutyát is örökbe lehet fogadni. Egyébként valamilyen spánielt javasolnék, mert jó apportos, egy labdával is le lehet fárasztani.
2011. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Labrador! a Goldent nem ajánlom a mai állomány KATASZTRÓFA!

labradort ajánlom :)

2011. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!