Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » HOgyan lehet elosegiteni a...

HOgyan lehet elosegiteni a kutya emeszteset?

Figyelt kérdés
Ugy ertem,hogy mindenkepp vegyek neki emesztest elosegito tablettat,vagy termeszetes modon,valamilyen etellel is lehet ezt segiteni?Nem a kakalassal van gondja,mert normalisan,tehat 2x kakal,reggel es delutan,csak tobbszor lattam mar hogy kakat evett es ugy tudom akkor is csinaljak ha nem emesztik meg rendesen a taplalekot.Mivel vitaminban es egyebekben nem szenved hianyt,erre gondoltam,ezert csinalja.Lattam mar tobb kerdes van az oldalon ezzel a kakaevessel kapcsolatban,tehat masoknal is gond.
2011. dec. 12. 10:32
 1/8 Akiteki ***** válasza:
Ha láttad a többi kérdést, akkor gondolom el is olvastad. És benne volt, hogy semmi köze az emésztéshez. Rossz szokás. Ha ragaszkodsz hozzá, hogy valamit adj neki, akkor inkább élőflórás joghurtot, de ne tablettát.
2011. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Több okra is vissza lehet ezt vezetni, nem csak annyi, hogy rossz szokás. Ha olyasmit eszik, ami tele van ízfokozókkal, aromákkal, akkor tényleg elképzelhető, hogy kikakilva is olyan lesz az illata, min mielőtt megette. Tehát először is, mit eszik a kutyád?

Egyébként ez is egy megoldás lehet: [link]

2011. dec. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És akkor 20 éve is tele volt a kaja ízfokozókkal? Merthogy a mi kutyánk akkor is ette a sz@rát...
2011. dec. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Mondom, hogy több oka is lehet. Lehet az, hogy pl. rendszeresen beleverték az orrát kiskorában, amiből nem azt tanulta meg, hogy nem szabad beszarni, hanem azt, hogy ha szar van a földön a gazdi mérges lesz, ezért jobb eltüntetni a szart. Olyan kutyáknál is gyakori, akik igénytelen szaporítótól származnak. Ha jó tenyésztőtől származik a kutya, aki folyamatosan tisztán tartotta az almot, akkor meglepő módon még szobatiszták is szoktak lenni a kicsik 6 hetesen, de ahol az anyakutyának kellett takarítania, ott simán eltanulják tőle, hogy úgy lehet tisztaságot csinálni, hogy feleszik a piszkot. Merthogy a saját mocskában semelyik állat nem szeret élni.


Ha túl sok zsír jut a szervezetbe, akkor meg még finom is lehet a széklet, és ha ezt kölyökkorában mikor amúgy is mindent a szájába vesz, kipróbálja és bejön, akkor rögzülhet rossz szokásként.

2011. dec. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:

Soha nem vertem bele egyik kutyám orrát sem a kakájába.

Minden kutyám tenyésztőtől származik, 8 hetesen már fixen szobatiszták voltak.

Ugyanazt eszi az összes kutyám.

Mégis az egyik kóstolgatja a kakát.

2011. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Akkor nálad az utolsó verzió van érvényben: "Ha túl sok zsír jut a szervezetbe, akkor meg még finom is lehet a széklet, és ha ezt kölyökkorában mikor amúgy is mindent a szájába vesz, kipróbálja és bejön, akkor rögzülhet rossz szokásként."
2011. dec. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:

Ne találj ki mindenféle verziókat! Nem jut túl sok zsír. Normális kaját esznek. Egyszerűen idióta szokás. Néha rájön és akkor csinálja. Mindig rászólok, ezért csak ha nem látom és nincs jobb elfoglaltsága.

Volt egy kutyám, aki ott lesett a másik fenekénél és várta hogy kijöjjön. Már előre tudta, hogy zsíros lesz, mi?

1 éves kora után abbahagyta ő is.

2011. dec. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kölyökkorban mikor mindent kóstolgatnak amúgy is, sikerül kifogni egy olyat amelyik finom (pl. mert zsírosabbat evett előtte, vagy aromásabbat, vagy akármi) akkor meg van a pozitív megerősítés, és szokássá válik. Ennyi. Szerintem nem hangzik annyira humbuknak, vagy szerinted de?
2011. dec. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!