Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kockázatos lenne tüzelés...

Kockázatos lenne tüzelés előtt 2 héttel ivartalaníttatni? Vagy lehet, hogy előbb fog tüzelni?

Figyelt kérdés

10 kilós szuka, ez lesz a második tüzelése. 2 hét múlva lesz 6 hónapja, hogy elkezdett tüzelni.

Mellé került egy kan kutya, aki még nagyon le van gyengülve, tehát őt később szeretnénk megműttetni, amikor már rendesen meghízott.

Lehet, hogy előbb kezdi a szuka a tüzelést? Ha nem, akkor ivartalanítsuk most? Mennyivel nagyobb a kockázat így? Vagy inkább a legyengült kant kellene megműttetni? Hiányzik róla kb 15 kiló, így mennyire kockázatos az altatás?


2011. dec. 12. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg el nem kezdődik a tüzelés, addig meg lehet műteni. (Végül is tüzelés alatt is lehet ivartalanítani, csak úgy azért neccesebb, mert meg van nagyon duzzadva a méh, így ekkor csak SOS esetben szoktak ivartalanítani.) A sovány kant szerintem semmiképp ne tedd még ki az altatásnak, vlsz nincs még rá felkészülve a szervezete. De persze az a biztos, ha állatorvossal konzultálsz.
2011. dec. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi kockázat nincs abban, hogy ha most ivartalaníttatod a szukát. Amíg nem kezd el tüzelni, addig nyugodtan meg lehet műteni. Korántsem biztos, hogy pontosan 6 hónapra fog betüzelni. Kérj időpontot az állatorvosnál, vidd el, és ha nem tüzel, akkor meg is tudja műteni.


Csak abba gondolj bele, hogy egy utcán talált, menhelyre került szukánál sosem tudják, hogy mikor tüzelt, amikor rákerül a sor, akkor ivartalanítják és kész.

2011. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem erről az állatorvost kérdezd, ő valószínű jobban be tudja lőni.
2011. dec. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!