Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hizlaljam a kutyámat?

Hogyan hizlaljam a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy német juhász kutyám, 3,5 éves, szuka. Szegényem kóbor kutya volt, így befogadtuk. A bundája nagyon szép (hosszabb szőre van), így télen ugye még nagyobb, viszont csont és bőr..nagyon sovány. Mivel tudnám felhizlalni, ami tényleg hatásos, és számára egészséges is?
2011. dec. 12. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem is fel kellett hizlalnom a kutyusom, de egészségügyi okokból. Mi búzadarát és cukrot szórtunk az ételébe, de ha a befogadott kutyust rendszeresen eteted, az mindenképp jót fog tenni neki, és szépen felhízik. Egyébként nagyon szép dolog tőled, hogy befogadod :) Nekem is van mentett kutyusom, nincs nála hálásabb és boldog minden simogatástól :)

Adj neki jó minőségű eledelt, kapjon száraztápot és húsos falatokat vegyesen. A szőrét alkalmanként egy tojással széppé tudod tenni, egy egész tojást keverj a vacsorájába.

2011. dec. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy kérdés: mióta van nálatok?

Ha nem olyan rég óta, akkor ne aggódj, a rendszeres etetéstől szépen hízni fog.

2011. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az elsőnek.:)..nagyon szeretem a kutyusokat, így nem volt kérdéses, hogy befogadom-e.:)..egyből megszerettem.:)


Alig másfél hete van nálunk, jól érzi magát, hálás mindenért, eszik is rendesen, csak eddig ezt nem nagyon látjuk rajta.:(..Állatorvos is látta már, ő is csak azt mondta etessük rendszeresen, és hízni fog.


Valamint az állatorvos megállapította, hogy bizonyos oltásokat megkapott, sőt olyan vitaminokban is részesült, ami az állatorvos által felírt recepttel kell kiváltani..ebből kiderül, hogy valamikor egészen jó környezetben lehetett..viszont már 2-3 hónapja csavaroghatott, ami egyáltalán nem tett jót az állapotának.:/...viszont, hogy hogyan került az utcára, az kérdéses, és talán az is marad..

2011. dec. 12. 15:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Ilyet hogy a fenébe állapított meg állatorvos?
2011. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok :)

Lehet, hogy még nem látszik, de majd szépen hízásnak indul a kutyus, főleg, ha az orvos is ezt mondja. Milyen kutyus, milyen fajtájú?

2011. dec. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

15:42es..azt az állatorvostól kérdezd..úgy látszik manapság már ez is megállapítható...jaa, meg chip is van benne..:)..de így sem sikerült visszajuttatni a gazdához...talán a regisztrálás nem volt alapos..a lényeg hogy valami kehe volt...


Első.:)..köszi még egyszer..német juhász.:)

2011. dec. 12. 15:50
 7/11 anonim ***** válasza:

A chipnél ha alapos az orvos, akkor felvezetik az oltásokat is.

1,5 hét az nem olyan sok idő, biztos, hogy hízni fog, meg lehet, hogy hízott is, de ez a hosszabb szőr miatt nem olyan szembe tűnő. Esetleg egy kis vitamint adhatsz neki te is pluszban, de biztos vagyok benne, hogy pár hónap múlva rá sem lehet ismerni :) Sok sikert!

2011. dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen..:)))
2011. dec. 12. 16:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is jártam így egy angol cocker spániel szukával. Az angol cocker szukák átlagos súlya 12-13 kiló, de ő 7 kilósan került hozzánk az utcáról.

A dokink (aki elismert szaktekintély) a következőt ajánlotta:

Napi 4x etetés. Ebből 1,5 adag táp (Josera Economy /sajna csak ezt engedhetjük meg magunknak, de ez is messzebb jobb, mint a chappy/ kb. 300 gramm), hozzá áztassunk le gréti mixet (kolbász, tepertő, gabonapehely, rizs van benne) egy pohárral, és kapjon 3-4 db tepertőt is naponta.

Ez így hirtelen soknak tűnik, de 1,5 hónap alatt már 11 kilót nyomott :)

4x adva nem volt sok neki. Így nem is terheltük le a gyomrát és szépen felgyarapodott.

2011. dec. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

A Német juhászomat én 1,5 éves korában fogadtam be.

Mikor az oldalára feküdt, olyan volt mint a palacsinta. Szemből, vagy hátulról nézve meg olyan volt mint a penge, az az egy vonal volt a kutya.


Én Acanát adtam neki egy fél évig./ adult/Utána meg főtt kaját tésztával, mert a tészta hizlal.


később elhagytam a tésztát és áttértem a rizs-re, amit még táppal egészítettem ki. A tojásnak csak a sárgáját adtam.


A legelején persze féreg hajtással indítottam.

2011. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!