Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafajta ami M....

Melyik az a kutyafajta ami M. o-on nincs túltenyésztve, de mégis nagyon jo idegrendszerű állománybol tudunk válogatni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 15:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
szerintem a magyar kutyafajták ilyenek, alig látni magyar kutya fajtát az utcán..
2011. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Kicsit közelebbit mondhatnál róla.

Milyen célra? Társasági, ÖV vagy mire szeretnéd?

Mennyi mozgást biztosítanál neki?

Méretileg mi az elképzelés?

2011. dec. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nagytestű kutya lenne,hobbira,jo kondival,testfelépítéssel. Nincs túl sok kívánságom:)
2011. dec. 12. 15:27
 4/17 anonim ***** válasza:

:)


Nekem bullmasztiffom van, ő nagytestű :) Ha tenyésztőtől vásárolod, nem fogsz csalódni az idegrendszerét, jellemét illetően :) és ő nem is a túltenyésztett kategória.

Örző-védő kutya, ez a vérében van, de manapság (akárcsak mi is) sokan családi kutyaként tartják :)

2011. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Leonbergi!:)

nagyon aranyos, jó házőrző de egyébként tünemény, szófogadó, nyugodtsága irigylésre méltó (bár vannak kivételek) ja és ezt nem is tudják róla, a szőre.. öö hogyis hívják? az a lényeg, hogy aki allergiás a kutyaszőrre, az is tarthatja mert antiallergén a szőre. és én is allergiás vagyok a kutyaszőrre, de amikor egy ismerősömnél aludtam akinek ilyen kutyája van, nem jött elő az allergiám. :)

nézz utána a neten a fajtának:) csak ajánlani tudom:P

2011. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ők nem annyira sportosak... Valami hasonló kellene csak sportosabb... Más?
2011. dec. 12. 15:38
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A túltenyésztés szónak nincs értelme. Tenyésztés= egy fajta nemesítése, jobbítása, ezt nem lehet túl csinálni.

Bármilyen fajta kutyát veszel, tudsz találni olyan tenyésztőt, aki egészségügyi szűréseket és munkaképességet (idegrendszert) is komolyan vesz.

2011. dec. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

ausztrál juhászkutya? De szerintem normális kennelből majdnem mindegy melyik fajtát választod. Normális tenyésztők figyelnek a karakterre és az egészségre is a küllem mellett.

Egyébként a "túltenyésztés" szónak tényleg nincs értelme...inkább alul tenyésztésnek lehetne nevezni.. ilyen köznapi néven "túltenyésztett" kutyákat szaporítók szoktak árulni...köze nincs a tenyésztéshez

2011. dec. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Beauceron, a Dragon Noir kennelből.
2011. dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
# 5: Hipoallergénnek mondják, és én is tanúsíthatom. :)
2011. dec. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!