Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megallapitani hogy...

Hogy tudom megallapitani hogy normalis e a kutyam testsulya, es nem tobb mint kellene?

Figyelt kérdés
Van egy kistermetu keverek,ivartalanitott szuka kutyam,es par honapja egy betegseg miatt kisse lefogyott,etvagya se volt sok,de aztan ahogy meggyogyult ujra evett jol,bar egy picit noveltem az adagjan,mert ehes volt kesobb,ezert kicsit tobbet adtam neki.Most viszont a csalad azt mondja hogy kicsit dundi mar,de nem erzem hogy hajas lenne,csak picit gombocebb,mert azelott sovany volt mig beteg volt.Most gondoltam megint csokkentek az adagjan hogy fogyjon,de hogy tudom megallapitani hogy tenyleg tobb a sulya mint kellene,mert nem szeretnem hogy tulsulyos legyen es emiatt majd beteg legyen,stb.Plusz hogy fogyasszam le?mert mozogni mozog sokat,jatszik,szalad,setalunk,szaladunk egyutt,stb.Eleg ha kevesebb kajat adok neki hogy fogyjon kicsit?csak akkor megint kesobb ehes lesz...Adjatok tanacsot legyszi!!!
2011. dec. 12. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Itt megtalálod a lényeget: [link]
2011. dec. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ha megcsinálod a gyakorlatokat amik középtájon vannak, rájössz ;)

Jó kis teszt, én mindig ezt ajánlom mindenkinek :)

2011. dec. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát megnézed a kutyát, ha felülről is látszik, hol ér véget a bordái íve, meg oldalról is, akkor nagyjából jó súlyban van. Ha kezd hengeres lenni, akkor van baj :) Persze ezt egy átlagos testalkatú kutyára értem, de tulajdonképpen még a sportosabb mopszoknál is megvannak ezek az ívek, még ha nem is olyan határozottan.
2011. dec. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hat,megcsinaltam a tesztet,...es bizony tobb a sulya mint kellene...:-(Ugyhogy johet a fogyizas.Koszonom szepen a linket,tenyleg nagyon hasznos ez a teszt,megcsinaltam mindegyik kutyamnal,szerencsere a 4 kutyumbol csak a kicsivel van a gond,de matol fogyira fogom.Nem akarom hogy baja legyen a tulsuly miatt.Megegyszer koszonom szepen.
2011. dec. 13. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!