Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyák mennyi idő alatt...

Szuka kutyák mennyi idő alatt regenerálódnak az ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
10 hónapos kutyámat tervezem az első tüzelés után ivartalanítani és nem tudom mennyi idő után lesz megint a "régi".
2011. dec. 13. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A seb kb 2-2,5-3 hét alatt gyógyul be teljesen, ált ekkor van a varratszedés.

De egyébként az ivartalanítás után 2 nappal már általában minden a régi :)

Persze van olyan kutya akit jobban megviselhet, vagy irritálja a varrat és piszkája...

2011. dec. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahol a vágás van, természetesen egy ideig érzékeny, szóval kímélni kell, amíg a varratokat ki nem szedik, nehogy felszakadjon.

De az én kutyám a műtét után pár órával már mászkált utánam a lakásban, és követelte a vacsoráját, és hogy labdázzak vele.

Max 10-15 nap, addigra összeforr, és minden mehet tovább, mint azelőtt:)

2011. dec. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak azért aggódom, mert vizslám van, akinek életeleme a mozgás és reméltem, hogy nem 1 hónapra kell elzárnom a külvilágtól. Tudtam, hogy gyorsan regenerálódnak, de műtét utáni labdázás-vágyra nem gondoltam... :)
2011. dec. 13. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:
a lábadozás idején agyilag fáraszd majd le ;)
2011. dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:
Volt kutyám, aki a műtét után kiugrott a kocsiból és ment a többiekhez. Az nagyban hozzásegített, hogy gázzal altatták, az nem marad meg a szervezetében. De általában a 3. napon már teljesen kiürül az altató, mintha mi sem történt volna, buliznak a falkával.
2011. dec. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!