Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni az agility-ről?

Mit kell tudni az agility-ről?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy hamarosan kapok egy törpe uszkárt, és szeretnék majd Vele agility-zni. Mikortól lehet elkezdeni gyakorolni? Hol van jó pálya Budapesten? Mennyi ideig kell járni órákra, hogy menjen egyedül?

Valakinek, személyes tapasztalat agility+usziról? :)

Köszi, előre is!


2011. dec. 13. 18:18
 1/7 anonim válasza:
36%
Az agility az olyan mint a petting?
2011. dec. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

már kölyök kortól el lehet kezdeni alapozni, de még ugratni, szlalomozni és ilyeneket nem lehet vele majd csinálni ;)

de ha elmész egy iskolába biztos elmondják majd

Budapesten sok jó csapat van, kicsit szűkítve a kört ?

egyedül ? ezt hogy érted ?

az uszkárok általánosságban nagyon jók az agilityben ;)

2011. dec. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát elég sokmindent kell róla tudni, könyveket írnak róla, nem pár mondatokat. Olvasgass a neten, vegyél könyveket, nem drágák. Az uszkár nagyon jó agilitys kutya, mert gyors, mozgékony és könnyen tanul.

Ugratni kölyökkorban nem jó, a testméretének megfelelő akadályt olyan 1 éves koráig felejtsd el, de földre tett léccel azt is lehet. Kúszót, pallót, palánkot meg lehet vele ismertetni, a szlalomot sosem lehet elég korán kezdeni...

Hogy mennyi ideig kell járni, az csak rajtad meg a kutyán múlik, de "egyedül" valószínű sosem fog menni, már olyan értelemben, hogy gondolom nem fogsz százezrekért akadályokat venni a kertbe, úgyhogy szükséged lesz sulira, ahova eljárhattok gyakorolni.

Rengeteg - és egyre több, nálunk is most indult be - agilitys suli van Budapesten, keress rá, nézd meg a közelebbieket, vagy amelyiket gondolod, kezdj el valahova járni, a többi meg majd alakul :)

2011. dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ, bár az elsővel nem mentem sokra. :)

Kedves Első Válaszoló, a petting egész más. Az agility egy kutyás sport. ;)

Kedves Második Válaszoló!

Budapesten belül II.-XII. kerület lenne a legjobb, de ha itt nincs, máshová is elmennék a kutyával, még mielőtt 'leordítanátok' a fejemet, hogy csak a szomszéd kerületbe vagyok hajlandó elmenni agility-zni. :)

Egyébként, nem értem, miért nem világos az, hogy 'egyedül', de ha már így van, arra értettem, hogy a kutyának mikortól megy majd úgy profibban, vagy valami ilyesmi... O.o

Kedves Harmadik Válaszoló!

Sokat segítettél, köszönöm!

2011. dec. 14. 13:30
 5/7 anonim ***** válasza:
II. kerületben a Hidegkúti kutyasulit tudom ajánlani, mi is ide járunk, itt indult nemrég az agility. Tudtommal a környéken a Budaörsi suli van még, ahol agilityznek (az a Hidegkútinak társiskolája is, vagy mi), többről nem tudok.
2011. dec. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az meg, hogy mikortól megy majd profin, tényleg csak rajtatok múlik :) Pár hónap, egy-két év biztos kelleni fog, attól függ, mikor kezditek és milyen gyorsan haladtok.

Az "egyedül" kifejezés meg azért volt fura, mert végső soron végig csak ketten csináljátok, a kiképző csak segít, kiadja a feladatokat, néha megfogja a kutyát az elején, de ennyi.

2011. dec. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2011. dec. 15. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!