Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkim néha éjjelente rákezd...

Yorkim néha éjjelente rákezd az ugatásra a semmire és nem nagyja abba, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kislány, 5 hónapos lesz, iszonyat harcias nem fél semmitől, éjjelente rájön az 5perc és megállás nélkül ugat tegnap ez 2x is megtörtén h felébresztett és már megőrülök. Kirohantam, megrángattam, lenyomtam a földre persze nem olyan erősen, de már amikor jöttem ki tudta h mért jövök és rohant el :/
2011. dec. 13. 18:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hol alszik?
2011. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

hát lehet hogy te nem hallod hogy mit/mire ugat ,de a kutyáknak jó hallása van akár egy kocsi járó motorja is felkeltheti a figyelmét..vagy a szomszédok beszéde stb..

néha néha van hogy a mi kutyánk (havanese 6 hónapos) ugat este és nem bírjuk leállítani de ilyenkor kimegyünk hozzá rászólunk megbökjük és abba hagyja de ha csak a szobából szólunk rá úgy nem megy.. nekem se kellemes amikor a szobámból kirohan a nappaliba és végig ugat az egész családot felveri de szerencsére nálunk ez ritka..

2011. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ne rohanj ki, ne foglalkozz vele, mert azzal pontosan azt éred el, amit ő akar: törődést, akármilyen formában. Falkavezérséggel hogy álltok? Arra kéne ráerősíteni egy kicsit, hogy ne akaratoskodjon éjnek idején (se).
2011. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem birom ráhagyni én dolgozom és nem hagyja abba csak ugat fennhangon :/
2011. dec. 13. 19:24
 5/19 anonim ***** válasza:
Lakásban vagy kertes házban élsz?
2011. dec. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kertes.
2011. dec. 13. 19:35
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

bakker te nem vagy normális! miért kéne megfélemlíteni, fenyegetni kis szerencsétlent amiért jelez neked, hogy "mozgás van odakint gazdi" mozgatni kell, feladatot adni neki, ki kell jelölni a határait, szabályokat iktatni az életébe és ezt erőszakmentesen! betartatni...

legközelebb ha ugat nézz ki az ajtón, ablakon amerre jelez, majd állj elé és egyszerűen tereld vissza pár lépést, várd meg amíg megnyugszik, rád fókuszál, és adjál neki valami rágcsálnivalót amivel elfoglalja magát

+ olvass el egy pár lélektannal fogalalkozó könyvet (úgy kutya mint humánpszichológia)

neked kéne példát mutatni a kicsinek elsősorban-de ha nem változtatsz a hozzáállásodon csak azt fogja megtanulni az agresszió megoldás mindenre...

2011. dec. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem azt akarod mondani, hogy egy fél éves yorkshire terriert kint tartasz az udvaron.
2011. dec. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Megrángatni...úristen jó,hogy elbirsz vele.Az enyém is csinálta ,de sosem voltam erőszakos vele ,még hajnali 2kor sem,és igen én is dolgozom...de egy felelős gazdi a nap 24 órájában gazdi.Kikövetkeztetve nem egy helységben alszotok,még jó,hogy jelez ha furcsa mozgásokat hall kintről...."...szerencsétlen kutya...
2011. dec. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nálunk se velünk alszanak a kutyák, sőt, még csak nem is egy emeleten, mégis képesek csendben maradni, nem ezen múlik...
2011. dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!