Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le Bichon...

Hogyan szoktassam le Bichon havanese Kiskutyámat a Kunyerállásról?

Figyelt kérdés
14 hetes a Bichon Havanese kiskutyám és amikor eszünk folyton ott van és néz a kiskutya szemeivel amíg nem adunk neki..kishugomat már sokszor rajtakaptam,hogy adott neki az asztaltól enni amikor senki nem figyelt.gondol ezért lehet ez. A húgomnak már mondtam,hogy ezt nem szabad és azóta nem is ad neki! De a kiskutyát,hogy szoktassam le a kuncsizásról ? :/ segítsetek!!!
2011. dec. 13. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Amíg a kunyizásnak az a vége, hogy végül kap 1-2 falatot, addig hiába töröd magad. A kutyád nem hülye, tudja, hogy úgyis fog kapni:)

Ha esztek, akkor parancsold ki a helyiségből. Ha szép nyugodtan ül, akkor adj neki egy kicsit jutalomképp. Szokja meg, hogy nem lehet ott, amikor evés van.

2011. dec. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne adjatok neki enni ha ti esztek, az asztalról kár hogy kunyizik. ne is figyeljetek rá.

A kutyát küldjétek el az asztaltól mikor esztek.


Nálunk akkor nem lehetnek ott hanem. olyankor az ebédlőből ki kell menniük. Vagy az ebédlő előtt fekszenek.

2011. dec. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

semmit nem kaphat az asztalról és amikor kunyizik akkor mondjátok hogy nem, vagy fújj és lökjétek el onnan..ha egy jó darabig nem kap semmit akkor abba hagyja , a 'helyedre' parancs szót tanítsd meg neki és amikor kunyizik csak annyit kell mondani hogy helyedre mindig kapjon amikor gyakoroltok kaját és dicsérjétek amiért elment a helyére és ott maradt..

de még egyszer mondom az asztalról soha semmit ne kapjon,mert ha már csak ritkán ,de kap vmit nem fog róla leszokni

2011. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hihi, több esze van mint neked. Rájött hogyan kell, és élvezi. Egyszerűen ne foglalkozz vele. Tudom, ez neked nagyon nehéz lesz.....
2011. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha adsz neki falatot, sosem fogsz leszokni róla. Hagyjátok figyelmen kívül (úgy értem, rá se nézzetek, meg ne beszéljétek meg vele, hogy nem kap kaját, hanem konkrétan úgy csináljatok, mintha ott se lenne), vagy ha nem bírjátok, küldjétek ki. Majd ha pár hétig nem kap, le fog szokni róla.
2011. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. dec. 13. 19:59
 7/13 anonim ***** válasza:

szia!


Tudom, hogy ez nehéz, de ne vegyétek figyelembe!


Üljetek össze a családdal, és beszéljétek meg! legyen ez egy közös terv, hogy megnevelitek a kiskutyát! Hidd el, hogyha sikerül, mindenki büszke lesz magára!


Igaz, én már 29 éves vagyok, és a húgom is 26 múlt, de én is megkértem a múltkor, hogy ne etesse. Az enyém nem kunyerál, átalussza az ebédet a lábamnál. Azért, mert SOHA nem adtam neki asztalól kaját. (nem lakunk már együtt, a kutya az enyém)

2011. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm megpróbáljuk :) meg amúgy is elég neveletlen ő a leges legelső kiskutyám és nem nagyon tudom,hogy kell nevelni trükköket meg ilyesmiket tanítani neki :s
2011. dec. 14. 15:03
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor tanuld meg. Nem olyan bonyolult hadművelet így az internet korában, tele van minden kutyakiképzéses, falkavezéres, trükktanítós weboldalakkal, csak el kell olvasnod.
2011. dec. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ilyen kutyusom van és hihetetlenül nehéz megállni, hogy amikor kunyizik, akkor ne adjál neki. Ahhoz, hogy le tudjátok szoktatni, kell a családi összetartás, hogy senki se csempésszen neki falatot az asztal alá. Nálunk ez sajnos nem működött, mert amikor a nagymamám vigyáz rá, akkor ő úgy viselkedik, mint egy unokával és elkényezteti. Mi a következőt találtuk ki: amikor mi eszünk, akkor ő is kap néhány falatot a saját kis tányérjában, a saját helyén enni és így már nem olyan izgalmas a kunyerálás neki és nincs is olyan csábítás.

És szeretném jelezni, hogy egy havanese kutyust nem lehet kizárni az étkezőből, mert annyira ragaszkodik a gazdához, hogy megszakad a szive.

A tanítástól ne félj, gyorsan tanul ez a fajta. Először azt tanítsd meg neki, hogy ül és fekszik és hogy szépen menjen pórázon. Ezek a legfontosabbak, a többi csak extra, ha ezek mennek, akkor bárhová magaddal viheted.

2011. dec. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!