Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4-éves palota pincsi kan...

4-éves palota pincsi kan kutyám, amióta a világon van, szökik! Mindig megtalálja azt a kis rést ahol kifér. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 06:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ivartalanitott?
2011. dec. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mennyit viszed sétálni?
2011. dec. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de sehogy. Vagyis ha van szakértő segítséged, sok időd és kitartásod (meg a segítőidenek is), akkor van rá esély. Ez nem egy emberes meló, sokan kellenek hozzá. Mindenesetre egyszerűbb megcsinálni a kerítést, mivel egy palotapincsinek nem kell extra magas erődítmény, csak az a lényeg, hogy lyukak ne legyenek. A másik kézenfekvő megoldás, hogy a kutyát a méretének és rendeltetésének megfelelően a lakásban tartod és nem az udvaron! Gondolom a lakásból nem tudna megszökni.
2011. dec. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

1) Ne legyen rés, amit megtalálhat. Kicsi kutyához jó kerítés kell.

2) Vigyétek sokat sétálni, mert a kutya egy olyan állat, hogy ha engedéllyel is megnézheti magának rendszeresen a külvilágot, akkor nem akar majd tilosban járni. Komolyan, kipróbált módszer, legalábbis azokban az esetekben mindig működött, amikor a kutya a nyitott kapun szökdösött ki. Nyilván ettől még meg kell csináltatni a kerítést, minden kutya elmenne, ha ott lenne tárva-nyitva az út.

2011. dec. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ugye nincs kint a pincsi a kertben egész nap? Tudod, ő PALOTApincsi, SZOBAkutya, nem kertbe való...
2011. dec. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 zokniszörny ***** válasza:

Nekem tacskóm volt, rendszeresen megszökött, nem lehetett vele mit csinálni, pedig én nagyon sokat jártam vele sétálni, reggel, délután, és este, minden alkalommal 2 órákat rohangálhatott, de egyszerűen nem fért a bőrébe. Lehetetlen volt olyan kerítést csinálni, amin valahogy nem tudott kiszökni.


Az évek múltával lenyugodott, és csak néhányszor ment el, de ez legalább 3-4 év volt, addig meg rendszeresen megszökött.

2011. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Lehetetlen olyan kerítést csinálni, hogy ne szökjön el? Olyan nincs. Én dolgoztam menhelyen, voltak durván szökős kutyáink, de azért csak bent maradtak a kennelekben. Mindent meg lehet oldani, csak akarat kérdése.
2011. dec. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 zokniszörny ***** válasza:
Meglepődnél, ha mutatnék róla videót, hogy 2 méter magas drótkerítést hogy ugrott át, meg hogy feszegette szét, hogy át tudjon rajta szökni. :) A kennel az más, mi sosem akartuk bezárni. A hátsókert volt az övé.
2011. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor drótkerítésnél erősebb anyagot kell odarakni, olyat, amin nem tud felmászni. Erről beszélek, hogy ha valami nem megy, nem legyinteni kell, hogy hát nincs mit tenni, hanem másik megoldás után nézni, mert van, csak meg kell találni :)
2011. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 zokniszörny ***** válasza:
Igen, abban igazad van, hogy nem akartunk nagy erődítményeket állítani a kertbe, és szerencsére baja sem lett soha a szökésből. 11 évesen pusztult el a kis drága.
2011. dec. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!