Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Sopronban nincs...

S. O. S Sopronban nincs véletlen valaki aki ért vagy tudja hogy kell kiállitási kutyát felkésziteni?

Figyelt kérdés
A kutyám áprilisban vagy márciusban debütál... a beálás tudja csak ujjaban elkezdet makacskodni hátra fesziti magát az első lábaival énmeg csak ideges leszek ami nem jó ...plusz ez a futkozos dolog lábmelet megy a kutya azal nincs gond hanem amint futni vagy gyorsaban kezdek vele meni ugrál néha , meg tul a lábamhoz jön énmeg majdnem burulok meg felnem tartaná a fejét lenyomja...szoval enyi tanács?
2011. dec. 14. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
lehet nem is alkalmas erre az a kutya. vagy vidd kiképzőhöz
2011. dec. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Akiteki ***** válasza:
74%

Jól látod, valóban a legrosszabb ha ideges vagy. Az átragad a kutyára is.

Próbálj meg a gyakorlás előtt játszani vele, oldani a feszültséget. És mikor a játék után jön a gyakorlás, akkor kapja a jutalomfalatokat. Így biztosan jobban fog tetszeni neki. Mindig ketten legyetek a gyakorlásnál: Te beállítod a kutyát, a másik meg nézi és szól, ha valamit nem jól csináltál. Felülről nem látod olyan jól, amíg nem vagy nagyon profi. Futásnál azonnal rántsd le a pórázt, ha ugrálni kezd. Ha figyeled, látni fogod már, hogy mikor akar ugrani és már előtte tudod korrigálni. A lehajtott fej az irtó bosszantó, én is szoktam szenvedni vele. Próbáld meg, hogy tartod a jutalomfalatot a kezedben és futás közben a jobb kezeddel fejmagasságban tartod neki.

Olyat is láttam már, hogy valaki úgy gyakorolt, hogy egy keményebb rudat (pl. műcsontot) tartott a bal kezében és a kutya futás közben a szájában tartotta. Később megszokta ezt a pozitúrát és nem hajtotta le a fejét.

Ez nekem kicsit bonyolult. De ha a felvezetés előtt megmutatod neki a ringet, körbeszaglássza, akkor a bírálat alatt már kevésbé lesz izgalmas és inkább Rád figyel.

Minden kutya mással motiválható, meg kell találni azt, amire figyel, de nem zsong be tőle. Egyik kutyámat pl. pereccel tudom a legjobban felvezetni, mert a táp nem érdekes, azt úgyis kap, a husi (virsli, párizsi) meg túl érdekes és akkor a nyakamba ugrál érte. Volt egy kutyám, akinek a tik-tak vált be. Csak megzörgettem a dobozt és szépen kihúzta magát. Egyik kutyámnak azt kellett mondani, hogy hol a cica, és felkapta a fejét, szépen kihúzta magát és keresni kezdte a macskát.

2011. dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ ez nekem nagy segitség.
2011. dec. 14. 20:27
 4/13 Akiteki ***** válasza:
Bátran kérdezz még, ha segíthetek. Akár püben is. Milyen kutyusod van?
2011. dec. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Staffibullom van
2011. dec. 15. 09:25
 6/13 Akiteki ***** válasza:
Őket igazán jól meg lehet tanítani. Sok sikert a tanuláshoz meg a kiállításokon is!
2011. dec. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönjük :D gyakorlok is vele hogy ott már jol menjen ja siplet a motiváció picit bele fujtam és már figyel is de közbe probálkozom csendesebb dolgokal
2011. dec. 18. 16:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Soproni vagyok, szívesen segítek ha szeretnéd, legutóbb amstaffot ringdresszúráztam:)

vany98@freemail.hu

2011. dec. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és teljes mértékben egyetértek Akiteki válaszával, én is így tanítom.
2011. dec. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sikerült handlert találni?
2011. dec. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!