Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámnak, hogy csak akkor egyen ha én adok neki enni?

Figyelt kérdés
Az előző kutyámat, megmérgezték és nem lehetett megmenteni. 2 év után szántam rá magam egy új kutyusra. Nem szeretném, ha ő is így végezné.
2011. dec. 14. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kiraktam a kutyámtól a kaját 2 méterre, és amint rámozdult azonnal rászóltam erélyesen, hogy marad!

Aztán mondtam neki, hogy tied, akkor odament és evett.

Kb 10 perc alatt megtanulta, és a mai napig is csak akkor nyúl a kajához ha mondjuk neki, hogy tied.

Francia bulldog

2011. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy letiltod minden kajáról, amíg engedélyt nem adsz neki az evésre. Direkt is kell néha "kísértésbe vinni", ahogy az előző válaszoló írta, de hogy pl. a kerítésen bedobott kaját akár egész éjszaka is érintetlenül hagyja, az kicsit macerásabb művelet. Sokat segíthet, ha nem beles a kutya, nincs rácuppanva annyira mindenféle kajára. De amúgy vannak pl. kutyaiskolák is, ahol a "tantervbe" van építve az élelemmegtagadás.
2011. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kicsit drasztikus, de idegeneket is be lehet vonni, próbálják megetetni, majd ha el akarja venni, egy újságfapírral, ami csak csattan, de nem fájdalmas, csapjanak oda (persze nem rögtön, amíg kicsi, hanem mikor már egy picit nagyobb lett, nehogy elkezdjen félni minden idegentől). Kutyaiskolába is érdemes ilyen tréningre vinni. Inkább legyen egy-két kellemetlen élménye, ha a földről vesz fel valamit, mint hogy később elpusztuljon...
2011. dec. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 14. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt könnyű megtanítani egy kutyának, hogy ne fogadjon el idegentől ételt, előttem már leírták. Azt is, hogy ne szedjen fel semmit, ha te ott vagy. Na de ha este 9kor bedobnak egy mérgezett, ínycsiklandozó csalit, és egész éjjel ellen kell álljon neki úgy, hogy nem vagy ott tiltásnak... hát nem tudom.

Egy munkakutyás ismerősöm mesélte, hogy valaki hencegett, hogy az ő (egyébként nagyon magas szinten képzett) kutyáját nem lehet megvesztegetni kajával, betonszilárd jellem. A haverok erre fogtak egy szelet marhasültet, bedobták a kutya kennelébe. A kutya odament, megszagolta, aztán visszafeküdt a helyére. Húszpercenként odament ellenőrizni, hogy megvan-e még (távolról figyelték). Végül 3 óráig bírta, aztán megette.


Szerintem az egyetlen megoldás, hogy figyelsz a kutyádra, és letiltod minden kajáról, amit mástól kapna vagy találna. De így sem mehetsz biztosra, hisz nem vagy vele folyamatosan.

Anyukám mesélte, hogy az ő fiatalkorában ezt úgy tanították, hogy villára szúrtak virslidarabot, és mikor a kutya nyúlt érte, a villa nyelével rákoppintottak az orrára. Bár nem tudom, ez "élesben" mennyire működne.

2011. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a baj h esélytelen. Legalábbis szerintem mé annak sem sikerül aki kutyakiképző.UGyanis azt lehet h megfogja tanulni a kutya h csak a kezedből egyen...vagy ha vki lerak elé vmit és te ottvagy akkor vegye el amint szolsz neki.VISZONT ha vki bedob vmit a keritéseteketn azt ezer millio százalék h megfojga enni és nemvárja meg még felkelsz és engedélyt adsz. Ő azt nem minősiti kapott ételnek,hanem találtnak.
2011. dec. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
+Talán egy módon lehet elérni eredményt. Elektromos nyakörv, nagy hatótávolságú. Kutya szabadon az udvaron. Idegen, tehát nem közeli ismerős által eldobott különböző hús, kolbász, stb. Amikor a kutya rászagol, megy az impulzus. Akár rászánni éjszakát is,többször gyakorolni.
2011. dec. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!