Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rossz a Pedigree száraztáp?

Miért rossz a Pedigree száraztáp?

Figyelt kérdés
Már több helyen is olvastam, hogy javasolják a gazdiknak a hozzászólók, hogy csak Pedigree tápot ne adjon a kutyának! Másrészt azt is írják, hogy azt adjuk a kölyöknek, amit a tenyésztő adott neki. És mi van ha a tenyésztő (esetben, csak előző gazdi) Pedigree-vel etette? Miért rosszabb ez a táp a többinél? Mitől számít rossz minőségűnek?
2011. dec. 15. 11:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elírtam: szóval esetemben ezt a tápot kapja a kölyök.
2011. dec. 15. 11:14
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert tele van nyomva ízfokozóval meg színezékkel. Lényegében fűrészpor, ételfesték, meg ízfokozó. Semmi tápanyagtartalma nincs. Én a helyedben nem etetném vele.
2011. dec. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól rossz minőségű egy táp, hogy hús helyett húsipari termékeket és bizonytalan eredetű állati zsírokat tartalmaz. Töltőanyagként rizst és kukoricát, kukoricasikért, szóját használnak a készítéskor. (A kukoricasikér a kukorica feldolgozását követő maradék, egyáltalán nincs tápértéke, csupán rost.) Szintetikus tartósítószereket és színezékeket tartalmaz.

A jó minőségű tápban ezzel szemben az első helyen az emberi fogyasztásra alkalmas hús kell, hogy legyen. Tartósítószerként a C és B vitaminokat használnak, a szintetikusakat pedig mellőzik.


El tudod te is olvasni, mi van benne, meg tudod ítélni ez alapján magad is hogy jó minőségű-e a táp vagy sem. Igazából azért rossz szó a minőségire pl hogy premium táp mert ennek kéne lennie a normálisnak. Ha te meggondolod, mit eszel, akkor azt is át lehet gondolni a kutyának mit adsz. (Egyébként a jobb minőségűből kevesebbet eszik, mert nagyobb a tápértéke.)


Azért mondják, hogy kezdetben azzal etess, amivel a tenyésztő, mert ez csökkenti a költözéskori stresszt. Ezen kívül a tenyésztők általában jó minőségű táppal etetnek, ha pedig te gyengébb minőségűt adsz neki, attól mehet a hasa, így arra mindig fokozatosan kell átszoktatni, keverve a régivel. Ez a helyzet nem áll fenn, ha te adod a jobb minőségűt, rosszabbról jobbra történő váltástól nem fog menni a hasa.

(Egyébként gyanús, hogy a tenyésztő pedigree-vel etet, én lehet meggondolnám tőle a vásárlást.)

2011. dec. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb benne és ami miatt a TESCO -s tápokat is jobbnak szokták ítélni az az, hogy színezék van benne ami terheli a vesét és a májat. Továbbá ízfokozókat is tartalmaz ami szintén csak terheli a szervezetet és értéke nincsen..

A fehérje tartalma tűrhető....lenne ha ez nem növényi fehérjéből lenne előállítva (a hús tartalma minimális)


Ha ezzel etetett akkor az nem tenyésztő... ellenben ha a kölyök ezt kapta ahol addig élt akkor kapja azt továbbra is és fokozatosan rá kell szoktatni jobb tápra.

2011. dec. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Így már értem, köszönöm!:)

Direkt odaírtam zárójelben, hogy esetemben nem tenyésztőtől lett vásárolva a kutyus, ezzel tisztában is vagyok.:) Akkor biztosan nem veszek neki Pedigree-t. Tudnátok ajánlani valami viszonylag olcsóbb kategóriájú de jó minőségű tápot?

2011. dec. 15. 11:54
 6/16 anonim ***** válasza:
Joserához mit szólsz?
2011. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Nem egyértelmű számomra, hogy felnőtt vagy kölyökkutyád van, a link, amit bemásolok, felnőtt kutyáknak való Josera táp.


[link]

2011. dec. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kölyök kutyusról van szó! Ez a táp tényleg jó árban van! Köszönöm szépen, akkor ezt fogja kapni (persze a juniort)!:)
2011. dec. 15. 13:08
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen, ez a táp biztos jót fog tenni neki, de ha esetleg akárnál egy fokkal még minőségibb tápot venni, ami ugyanakkor pénztárcabarát szintén(drágább, de nem annyival mint egy prémiumtáp) akkor tudom neked javasolni a Happy Dog tápot is.


Tudod kölyökkutyáknál nagyon fontos, hogy milyen táppal eteted őt. Most van növésben, alakul ki a csontozata, nagy léptekben fejlődik a szervezete. Tehát teljesen igaz, hogy azt mondják ilyenkor nagyon ajánlott prémiumtáppal etetni, legalább 1 éves korig, aztán ha anyagilag szükséged van spórolásra, akkor áttérhetsz egy olcsóbb tápra.


Szóval: ha teheted, akkor a happy dog táp nagyon jó, de ha az már túl drága, akkor a joserával is nyugodt szívvel etethetsz.


Adok neked linket azért a happy doghoz is, nézz körül, gondold végig aztán ahogy neked megfelel úgy vegyél tápot.


[link]


Ez nagytestű kölyökkutyának való táp.

Ha megkérdezhetem, milyen kutyusod van?

2011. dec. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ez már tényleg kicsit több, de nem olyan vészes, még átgondolom. Igen, tudom, hogy most fontos, hogy mit esznek ezért is kérdeztem rá.:)

Bichon havanese kutyusom van, de még nincs itthon velem, úgyhogy még maradt időm átgondolni ezeket a dolgokat, de mindenképpen szeretném, ha egészségesen és szépen fejlődne.:)

Még egyszer köszönöm!

2011. dec. 15. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!