Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS fog-kérdés: 14ezer Ft-ból...

SOS fog-kérdés: 14ezer Ft-ból kijön egy fogkő-leszedés (ultrahangos), altatást beleszámítva?

Figyelt kérdés

Begyulladt a kutyám ínye tőle. Szerencsére enni rendesen tud, de már dagadt és piros a szövet.

A kutyám 35 kg.


Van valami bevált módszer a továbbiek megelőzésére?


Ilyenre gondoltam:

"Plaq of Animal: Nemrég jelent meg az állatgyógyászati piacon egy új készítmény, neve Plaq of Animal. Ez a szárított oregánohoz hasonló algakivonat olyan irányban változtatja meg a nyál kémiai összetételét, amely fellazítja fogkövet és megakadályozza újabbak képződését! Gyorsan megszünteti a kelletlen leheletet."


Vagy legjobb lesz, ha ezentúl mosni fogom az ínyét és a fogait?


2011. dec. 15. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

nekünk a doki lekaparta és 5 fogát ki kellett húzni mert már elég csúnyák voltak (mielőtt még bárki mondaná hogy hogy engedhetem idáig a dolgot elmondom : azon a nyáron voltak kölykei és a tápot nem ette meg így 2 hónapig konzervet kapott ami tett jót a fogának illetve amikor vemhes volt akkor is konzervet kapott,nem akartuk hogy éhezzen és a kicsiknek is baja legyen..amikor a kicsiket eladtuk akkor vittük dokihoz)


nekünk altatással 6-7 ezer ft volt jah és ez nem a teljes ár mert vmennyi kedvezményt kaptunk a dokitól mert rég oda járunk, mondjuk az én kutyám 5 vagy 6 kg volt akkor..


az a készítmény nem tudom mennyire hatásos..


amúgy nekünk a doki a fogkőleszedés után azt javasolta hogy tápot kapjon (ugye ne konzervet mert az puha és csak beleragad a fogába)és egy héten egyszer kapjon vmi csontot ami leszedi ahol meg nem szedi le ott mossuk le neki..

2011. dec. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ha ennél drágább, én is remélem, hogy lesz kedvezményünk, mert ez a gyulladás miatt sürgős, de még mellette egy sor kezelés / gyógyszerigényünk lesz, úgyhogy egy havi fizetésem tuti ott hagyom nála így ünnepek előtt, ha nem lesz rendes hozzánk. :/

Azért olyan pici kutyánál 6-7 ezer nem kevés.


Akkor szerintem megelőzésnek fogmosás lesz. Az enyéim szárazat kapnak, mégis az egyikük tiszta fogkő, gondolom ilyen alkat szegény, hogy ennyire hajlamos rá.

Csontot olykor, bár az nem nagy csont, amin elrágódnak, hanem csirkefarhát... Valódi vagy préselt bőr-csont legyen inkább?

2011. dec. 16. 01:04
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok

én is sokaltam ,de a kutya tartás nem olcsó, most elmúlt 3 hónapba elég sok pénzünk ment a kutyára kb 18 ezer biztos csak az állatorvosi számla persze az oltások benne voltak mondjuk csak a veszettség meg a kombinált volt 8000 ft ,régebben olcsóbb volt...

2011. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akiteki ***** válasza:

Valódi nyers marhacsont a legjobb.

Tavaly néztem kiírva egy állatorvosnál: 2 ezer ft. volt a fogkőleszedés.

2011. dec. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!