Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek sem való nekik kutya?

Szerintetek sem való nekik kutya?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki mostanában nagyon fel van pörögve, mert tavasszal kiskutyájuk lesz. Dobermann.

A gond az, hogy ez egy olyan család ahol valahogy nem élnek túl sokáig az állatok, mert az anyja nem szereti őket, az apja meg nem ér rá foglalkozni ilyesmivel. volt már egyszer kutyájuk -2 hétig, az anyja nem bírta tovább, elpasszolták.

a barátnőm tuti nem foglalkozna egy kutyával kellőképpen, csak addig lenne érdekes amíg kölyök. Már látom előre, hogy a kutyát naponta 2x megsimogatja, meg este kap kaját és ennyi. Pedig a dobermannak nem elég ennyi... Egyik kutya sem szobadísz, de az örző-védő fajták meg főleg nem. Kérdezem tőle, hogy kutyasuliba hordjátok e majd erre a barátnőm kérdezi hogy körülbelül mennyi egy tanfolyam (én járok a kutyámmal) mondom neki, az árat . erre ő: jaj hát az nagyon drága. És hogy jutok el odáig? Mondom neki hogy kocsival. Barátnőm: de oda apám nem fogja beengedi, összeszőrözi, meg összekarcolja az autót.

felvetettem, hogy menjenek akkor inkább egy menhelyre kutyáért, de láttam rajta, hogy ő oda be nm teszi a lábát. Az a dobermann-kiskutya meg fog bolondulni ott mire felnő és semmivel sem tudom lebeszélni róla! Már mindent elmondtam ami eszembe jutott hogy miért ne pont dobermant, de semmi nem hat rá. Van valami ötletetek hogy hogy tudnám lebeszélni?


2011. dec. 15. 17:02
1 2
 1/11 bussika válasza:
A leírtak alapján tényleg nem való ennek a családnak kutyus, de nem tartom valószínűnek hogy le tudod beszélni erről!
2011. dec. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Öld meg a barátnődet.Akkor nem fog szenvedni az a szegény kis dobbermann:)
2011. dec. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

szia

hát igen vannak ilyen emberek akiket csak addig érdekel egy kutya amíg pici :/ hát a szüleivel próbálj beszélni vagy a testvérével ha van neki :/ vagy mutass neki filmeket képeket vagy hogy mire lehet egy kutyát megtanítani ilyeneket . vagy mond hogy tartson másik állatot halat , hörcsögöt stb .

hát csak ennyit tudtam írni sok sikert :D

2011. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tavasz még sokára van, szerintem addig 10szer meggondolja magát. És ne lebeszélni próbáld, hogy a kutyának lenne rossz, hanem próbálj olyasmiket mondani neki, hogy a kutya milyen rosszat tehet neki, hátha elmegy a kedve. Pl. megrágja a kedvenc táskáját/cipőjét, felébreszti hajnalban az ugatásával, összeszőrözi a ruháját, ilyesmik.
2011. dec. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Talán egy jó tenyésztőhöz mennek, aki kikövetkezteti, hogy milyen körülmények között lenne a kutyus és nem ad nekik kutyát.
2011. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze ez csak akkor áll, ha igaz, amit a jó tenyésztőkről mondanak: Nem csak a kiskutya ára hajtja őket.
2011. dec. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát a leírtak alapján szerintem biztos nem egy jo tenyésztőtől fogják venni kutya sulira is sajnálja a pénzt hát akor még egy drágáb kutyára ... am szerintem is probáld olyan indokokal hogy menyi kárt tesz meg milyené válhat mondjuk pont az ő kezei közt
2011. dec. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki,hogy egy ilyen karakán örző-védő, mint a dobi annak erős kéz és határozott fellépés kell na meg folyamatos jó képzés.

Ha ez nincs meg a kutya a fejére nő, kezelhetetlen lesz és ami a legfontosabb: VESZÉLYT fog jelenteni rá, a családjára és úgy összességében mindenkire és akkor már nem tudja majd visszafogni. Hogy fog elszámolni a lelkiismeretével ha valami tragédia fog történni? Ne add fel verd a képébe, hogy baromi nagy felelősséggel tartozik a kutya és mások élete iránt. Ehhez pedig ő éretlen.

2011. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mondhatnád azt is hogy ha a kutyával nem foglakozik kellőképpen akkor a családra is támadhat...gondolom akkor sétálni se nagyon vinné..szegény dobi..remélem nem kutyája ennek a csajnak..
2011. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az elrettentés lesz a jó megoldás. Mindent amit egy kutya rosszul csinálhat mondj el neki. De csak úgy simán, mintha történetet mesélnél. Esetleg hallja meg az apukája is.
2011. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!