Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a kutyát és a nyuszit?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiskutyát de van egy nyuszim is.Sokan mondták h abból baj lehet mert a kutya zsákmánynak tekinti.Mit tegyek?
2011. dec. 16. 06:10
 1/8 anonim ***** válasza:

1 milyen kutyát?

a kicsi korába kerül oda nem lesz gond (persze kicsit fajta függő is)

de macskával is összelehet.....

2011. dec. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a kutya vele együtt nő fel, szerintem nem lesz gond. Az lenne a problémásabb, ha kutya mellé akarnál nyulat beszerezni.


Először mutasd meg a kölyökkutyának a nyuszit úgy, hogy a kutyus ölben van. Hadd szagolja meg, de ne érhessen hozzá. Sokat számít, ha a nyúl jó idegzetű és nem rohan hanyatt-homlok világgá, mert ez a legbékésebb kutyából is kihozza a gyilkos ösztönöket.

Amikor már nagyjából megszokták egymás szagát, tedd le a kutyát és határozottan szólj rá, ha durván játszik (ebbe beletartozik az is pl. hogy a mancsával rácsap a nyuszi hátára. Kutyáknál ez elfogadott, de egy zsákmányállat nem tolerálja jól). Simogasd, nyugtatgasd a nyuszit és tereld el a figyelmét valami finomsággal. Ha a kutya tovább durvul, kicsit megszoríthatod a grabancát egy éles "NEM" vagy "PFUJ" kíséretében. De remélhetőleg nem fog kelleni elmenni a tettlegességig.

A legfontosabb, hogy mindig le tudd tiltani a kutyát arról, hogy bántsa a nyulat. Nem lesz könnyű, főleg egy kölyökkutyával aki még az alap parancsokat sem ismeri, de következetességgel és kellő mértékű határozottsággal szerintem simán megoldható. Nekem terrierem van, és még a tengerimalacomra sem mozdul rá a tiltásom miatt, pedig nagy patkánygyilkos.

2011. dec. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy nyulam és egy westie-m (a kutyával "vadászatokra" járunk) Nálam is kicsi volt a kutya mikor a nyúl mellé hazahoztam és elejében inkább őt kellett féltenem a nyúltól ...nagyot tud ám karmolni, meg tudják magukat védeni, főleg a kisebb állatoktól... :) kölcsönösen megtanulták egymásnak jelezni a gondjaikat....sosem bántaná...
2011. dec. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
[link] :D
2011. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Keverék kölyökutyusrol lenne szó.Köszönöm a válaszokat :)
2011. dec. 16. 10:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond :) Nekem is nyuszi volt előbb és mellé hoztam a kutyust. Esze ágában sincs bántani a nyuszit (5,5 hónapos bullmasztiffom van), csak per pill annyira játszana vele, hogy muszáj vagyok külön tartani őket addig, amíg egy kicsit meg nem nyugszik a kutyusom :)

De pl. amikor totál le van fárasztva a kutya és csak fekszik az előszobában, a nyuszi kiugrál hozzá, megszagolgatja a pofiját és akkor sem történik semmi :) Nagyon édik :)

2011. dec. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Három kutyánk aludt együtt a nyúllal, egy vadászkutya, egy terelőkutya meg egy munkakutya jellegű keverék. A vizsla imádta a legjobban. Ha ügyesen szoktatod őket össze, nem lesz baj, bár azért az is segít, ha nem terrier jellegű az a keverék kutya :) Bár néha jár hozzánk egy jack russell, azt is kibékítettük a csirkékkel (a nyúl már akkor nem volt meg), szóval a terriervér sem kizáró tényező, csak nehzezítheti az összeszokást.
2011. dec. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk meg felnőtt kutya mellé került nyuszi :) Nem bántja, ha összeszoktatod őket és megérteted a kutyával, hogy ő is "hozzánk tartozik" :) Sokat szaladgált az udvaron és egyszer sem bántotta a kutya.
2011. dec. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!