Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon (illetve más kistermetű...

Bichon (illetve más kistermetű kutyus) gazdik, hogy zajlik nálatok a téli séta?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem fázik a kutyus a hóban? Még kölyökről van szó az esetemben, de nem igazán szeretnék ruhát vásárolni neki, mert elég természetellenesnek gondolom. Viszont azt sem akarom, hogy megfázzon. Gondolom úgyis hancúrozni fog a hóban, de akkor rögtön be kell vinnem a lakásba megszárítani? Ha elázik a bundája nem lesz büdi? Minden nap azért mégsem fürdethetem.:) Nálatok hogy zajlik ez?
2011. dec. 16. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Kimegyünk, sétálunk, hazajövünk, leszedjük a kutyáról a havat, és folytatjuk a napot. Amíg nem fázik a kutya, addig nem kell rá kabátot adni. A tiszta hótól nem lesz büdös a szőre, csak ha valami büdös kerül rá.
2011. dec. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Az ilyen kistermetű kutyáknál azért jó ha van kabát mert alacsonyan vannak, a hasát éri a hó csúnyán megbetegedhet.

Nem kell feltétlenül rózsaszín csipkés ruha, egy egyszerű vízálló meleg kabát megteszi.

Én az enyémre főleg reggel szoktam adni, hisz félálomba, a meleg lakásból kimegyünk, a hirtelen váltás veszélyes lehet. Később ha látom rajta hogy mozgásban van és felmelegedett előfordul hogy leveszem róla hogy ne zavarja. De nagyon hamar átázik a szőre, ezért nem maradunk kint sokáig, inkább többször keveset. Amikor hazaérünk jól átőrlöm, ha nagyon vizes akkor hajszárító.

Fürdetni 2-3 havonta szoktam.

2011. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Annyi tény, hogy mikor megázik egy kutyus bundája, a szaga is megváltozik addig, amíg meg nem szárad. De én nem mondanám büdösnek, legalábbis az enyémé nem az.
2011. dec. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, hogy írta az egyik válaszoló a 2-3 havonta fürdetést! Nagyon vigyázz, nehogy túl gyakran fürdesd, mert az tönkreteszi a kutyák bőrét. Nekik nincs szükségük napi/heti fürdetésre. Csak akkor fürdesd meg ha eljön az ideje, szobakutyánál ez a 3 hónap szerintem reális, vagy ha valami nagyon makacs kosz kerül rá. Pl belefekszik egy dögbe vagy kakiba.
2011. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon praktikus ruhák, amik szerintem nem természetellenesek. Nem kell flancos dolgokban gondolkozni.

Az én kutyámnak egy fekete (egyszínű) háttakarója van, ami vízlepergető, és a a hasát is fedi. Igaz rég nem volt rajta, mert nem fázós, de ha mondjuk nagyon esik az eső, vagy havazik, akkor jól jön.

Ha a hóban játszik (és hosszú a szőre) akkor sajnos gyorsan rá fog fagyni kis csomókban. Viccesen néz ki, bár az én kutyámat ez sem szokta érdekelni, pedig néha már mozdulni sem bír annyi hó van a lábán:)

Ne legyél lent vele sokáig, inkább többször vidd ki, és otthon mozgasd többet.

A havat meleg vízzel mosd le róla, és egy kicsit hajszárítózd meg. Nem szoktam büdinek érezni a kutyámat, pedig minden nap lemosom a lábait.

2011. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak!:) A fürdetést akkor 3 havonta ejtjük meg és beszerzek neki valami kabátféleséget. De azok is olyan drágák!:( Hol lehetne viszonylag olcsóbban venni? És milyen tulajdonságokat figyeljek rajta? Gondolom a vízlepergetős tulajdonság az egyik szempont.:)

Még egyszer köszönöm mindenkinek!

2011. dec. 16. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:

bichonom van :)

amikor hó van akkor mi se vagyunk kint sokat max 30 percet , az én kutyámnak (bichon frise) nagy a szőre ilyenkor és nem fázik , viszont imádja a havat szóval a séta 60%-a hempergésből áll ,szeret a hóban hemperegni viszont így elég hamar átázik a bundája..a másik kutyunk (havanese) ő csak 6 hónapos és kíváncsi leszek mit szól a hóhoz szóval azért várom hogy essen hogy lássam hogy reagál rá :)


amúgy a fressnapfba fekete színű belűl meleg kivűl vízlepergetős ruhák vannak 2000 ft körül szerintem jó árban vannak az ilyen kistestűeknek ennyi a nagyobaknak drágább..ott nézz körül..

2011. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ucsó vagyok.:

elfelejtettem oda írni : amikor haza jövünk akkor mi is leszedjük a havat a kutyáról aztán megtöröljük és hajszárítóval megszárítjuk..nekünk nem büdös amúgy a bichonok még vizesen se annyira büdösek mint a többi kutyafajta szerintem..

2011. dec. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tegnap voltunk a fressnapfban és 4000.- volt a legolcsóbb vízlepergetős kabátka.:S

De vettem neten egy esőkabátot, meg egy melegebb cuccot. Szerintetek ezek jók?

Ez az esőkabát: [link]

Ez pedig a melegebb kabát külseje:

[link]

Ez pedig a belső oldal:

[link]

Ezek elég olcsók voltak, azért mertem megvenni, de kinéztem egy másikat is, de az már drágább:

[link]

Meg hát most csak tippeltem, hogy milyen méret kell neki, de egy drágább darabot már nem merek venni próbálás nélkül.:S

2011. dec. 17. 12:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez még olcsó is. Egyébként ha nem sajnálod rá a pénzt nyugodtan vehetsz drágábbat is, hiszen egyszer kell csak megvenni. Ezért fontos a jó minőség.
2012. febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!