Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féltékeny, vagy már nem szeret?

Féltékeny, vagy már nem szeret?

Figyelt kérdés

Két kutyám volt. Boci, aki dalmata és írszetter keverék, négy éves szuka, Csoki, aki tizenhárom éves labrador keverék kan. Bocinak már rég szerettünk volna kölyköket, csak az volt a probléma, hogy Csoki már nagyon öreg volt hozzá.

A szomszédunkban volt egy gyönyörű szép két éves magyarvizsla kan kutya, Plutó. Boci és a vizsla nagyon sokat játszottak eggyütt, míg végül a gazdijával megbeszéltük, hogy pároztatjuk Bocival Plutót.

Két hónap múlva megszületett tíz kölyök. Mindegyik más milyen színű volt (fehér alapon az egyik szemén egy nagy fekete monokli, Fura, négy árnyalatú barna színű kölyök, Kókusz...stb.). Mindegyiket elajándékoztuk. Az utolsónak Pötyit ajándékoztuk el, aki fefér alapon barna pöttyökkel a hátán,feje barna színű volt. Szerintünk jó helye lett. Végül Csúzlit megtartottuk és így 3 kutyánk volt. Csúzli, aki most 16 hónapos, csoki barna szíinű.

Pár hete a kutya apróhirdetést nézegettem, mire megláttam Pötyit... Egy menhelyen ült, és várt valamire, vagy valakire.. Elmentem erre az Érden levő Sirius nevű menhelyre és elhoztam Pötyit, így hát 4 kutyám lett. Csúzli és Pötyi nagyon sokat játszadoznak együtt, és mintha a csoki barna kedvenc kiskutyám, már nem szeretne.Lehet, hogy el van foglalva új pajtásával, vagy féltékeny, hogy most egy kicsit többet foglalkozom a nagyon félős Pötyikével??Nem tudom.. Azt tudom, hogy Csúzlinak nincs kedve játszani velem.Nagyon szomorú vagyok e miatt..Vajon miért csinálja ezt??Kérlek küldjetek választ!


2008. márc. 27. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kutyabarát-társam:) teljesen megértelek, de hidd el, nem szeret téged kevésbé egyik kutyád sem (a kutyák nem úgy működnek mint az ember, de ezt te is tudod) - hiszen még mindig a szeretett gazdija vagy és az is maradsz mindörökre. Inkább el van foglalva! És ennek ő nagyon örül, hiszen akármennyire szociális egy kutya, akármennyire imádja a gazdiját, mégiscsak kutya, kutyatársakkal, és szerintem tuti jól érzi magát ennyi kutya között. Ha féltékeny lenne, akkor más jeleket is észrevettél volna, mint pl. agresszív, nem hagy egyedül Pötyivel stb. A kutya nagyon őszinte állat, nincsenek titkok, hátsó szándékok... Ha örül neked mikor meglát, szomorú mikor elmész, eszik, vidám, játszik (akár a többiekkel, akár veled), minden rendben van. Kicsit hagyd, hogy élhessen kutyamódra:)
2008. márc. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy jobban megértik egymást,és ezért nem húzódnak hozzád.De féltékeny is lehet mert többet foglalkozol a másik kutyiddal! Ezt nem nagyon lehet megállapítani!És jól tetted hogy kihoztad a testvérét a kutyádna.


egy kutya serető

2008. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!