Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Káj mennyire megbízható...

Egy Káj mennyire megbízható őrkutya? Mennyit eszik?

Figyelt kérdés

100%-osan meg lehet benne bízni hogy elvégzi a rá bízott feladatot?


Felnőtt korában mennyi tápot eszik meg egy etetésre (hány dkg-mot esetleg kilót...) Egy felnőtt szuka és egy felnőtt kan egyaránt.



2011. dec. 16. 18:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

Őrkutya??

A KÁJ mióta őrkutya?

Mit akarsz csinálni 1 vagy több kutyával?

Mit kellene őrizni?...

2011. dec. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Hát akkor mi ha nem az?!


Amúgy állatokat és egy nagy tanyát.

2011. dec. 16. 18:57
 3/25 A kérdező kommentje:
Kifejezzetten jó házőrző kutya.
2011. dec. 16. 18:58
 4/25 anonim ***** válasza:
61%

Ha Magyarországon élsz, és a tanya nem 5000 nm minimum, akkor felejtsd el ezt a fajtát.

Felteszem, senki nem sétáltatná. (?)


Nekem 2 KÁJom van, sajnos nem az eredeti feladatukat látják el.

Iszonyatos mozgásigényű kutyák...


És előre szólok, hogy ha idegen téved az általa őrzött területre, az illető jobb esetben csak komoly sérülést szenved, valószínűbb viszont, hogy 3 percen belül halott.

Aminek az a következménye, hogy a kutyát elaltatják, Te meg mész a börtönbe.


Miért ezt a fajtát nézted ki?

Kuvasz, komondor nem tetszik?...

2011. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
60%

ja, és egyedül nem érzi jól magát, csak falkában.


de ha nincs kielégítve a mozgásigénye, és nem megfelelően (pl. veréssel) neveled, akkor imádkozz, hogy be tudj lépni a saját tanyádra...


Egyébként attól is függ, milyen állatok vannak a tanyán, mert a csirkét pl. sokszor nem tekintik jószágnak, és leölik őket.

2011. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem azért ennél nagyobb a tanyánk bőven.

De napi szinten lenne vele foglalkozva +séta.

Nem egyedüli kutya lenne még lenen mellette 2 Puli + egy közepes testű keverék.

Lovat, birkát és tehenet tartunk.

Tisztában vagyok azzal hogy ez a kutya mire képes és hogyan kell nevelni. Kiállításokon már beszélgettem egy jó pár Káj-os gadival.

Kuvasz, Komondorral nincsen bajom a közepes testű keverékem is Komondor keverék az egyik rokonunknak meg Kuvasza van. De az a 2 fájta még se nyújt rendes védelmet. Elvan az állatok körül jelez ha jön valaki de egy behatolóval nem sokat foglalkozik csak ugat teraszról. Számunkra ennél jóval nagyobb védelem kell a tanyára. Kakukázusink volt ők is nagyon jó őrkutyák teljes mértékben meg voltunk vele elégedve de sajna a Kaunkat el kelett altatni mert súlyos beteg lett és 15 évesen már nem volt múthető állapotban. Ez 1 éve történt és nem szretnénk egyenlőre Kaut mert az csak volt kutyánkra emlékeztetne.

2011. dec. 16. 19:24
 7/25 anonim ***** válasza:
48%
Én azoknak embereknek, akik a mennyit eszik kérdést felteszik egy kutyával vagy fajtával kapcsolatban, azt szoktam javasolni, hogy vegyen inkább riasztót. Mert látszik, hogy mennyire nem tud semmit a kutyatartásról, így mindenki jobban jár-legfőképp a kutya... Kiemelten igaz ez a KÁJ-ra...
2011. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Tudom mennyit eszik egy kutya! De tudod nem jobb ha előre megkérdezem????
2011. dec. 16. 19:36
 9/25 anonim ***** válasza:
53%

Na. Oké.

Bocsi, csak mindig azt hiszem, hogy nem normális emberek tesznek fel kérdéseket...


Szóval...

Ez esetben azért nem ajánlom a kájt, mert ez a kutya nem hogy nem csak jelez, és megfogja a betörőt, de meg is öli.

Egy kuvasz, vagy egy komondor addig áll felette és vicsorog, amíg a gazda haza nem jön...

A káj egyszerűen átharapja a torkát.

Gondolkodás nélkül.

Ráadásul amikor elkezd kamaszodni, eljön az idő, hogy lerendezi a rangsort a 3 másik kutyával. Ez normális, csak az a baj, hogy van néhány egyed (elég sok), akik ilyenkor kicsit túlságosan belejönnek a lerendezésbe, és megölik a másikat. (Pláne, ha az kisebb náluk.)

Amúgy is elég necces a felnevelése a kezdeti hirtelen növekedés miatt... Happy doggal ajánlatos ilyenkor etetni... legalább 8-9 hónapos koráig. Különben jó eséllyel sántikál egész életében és kap csontrákot 7-8 éves korában a házi maradéktól. (Ami itthon finoman szólva nem kutyabarát összetételű szokott lenni.)

Amilyen sokat zabál kölyökként (nem szabad túletetni!), annyival kevesebbel beéri felnőttként... Ilyen szempontból kicsit előnyösebb mondjuk...


Csak az a baj, hogy ez a fajta a gazdáján (és a családon kívül) más emberre nem emberként tekint, hanem betolakodóként...

Mi van, ha egy idős néni, egy kisgyerek, és turista téved a tanyára?... Nem viccelek, vedd szó szerint, amit írtam.

3 percen belül igen valószínűen halottak lesznek.

És ebből mindenki rosszul fog kijönni. Te is.



No. Mit szólsz a Moszkvai őrkutyához?

[link]


Szerintem sokkal ideálisabb és biztonságosabb választás...

2011. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Értem. Hát nem is tudom nem csúnya kutya.


Hát mivel egy Káj ilyen vagyis egy megtermett "gyilkológép" még jó alaposan megfontoljuk hogy biztosan ez a fajta lesz a számunkra az ideális választás.


De azért keresünk egy jó kutyát mert ma hajnalban olyan 2 óra felé betörtek. A kutyák ugattak de a Komi akkor pont az istállóba volt meg már nem fiatal szóval csak a Plik jeleztek. Mire kiértünk az adiggra elfutott. Ez volt eddig már a 3. eset. + a szomszéd tanyány hajnalban loptak is.

2011. dec. 16. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!