Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám szerzett egy kisebb...

Kutyám szerzett egy kisebb horzsolást a felső combján. A legfelső bőrréteg jött le. Nem engedi, hogy fertőtlenítsem. Hogy tudnám rávenni, hogy megengedje? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az állatorvosunk ezen a hétvégén szabadságon van. a közelbe nincs másik. ha felemelném a hátsó lábát, mindig viszarántja, tudatja velem, hogy nem szeretné (világért se morogna, harapna) Amúgy levágnám a seb körül a szőrt, és be betadinoznám a sebet, de így lehetetlen... tipp?
2011. dec. 17. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán fektesd le, ülj le mellé és kezd el csendben, lassan simogatni. Ha már megnyugodott fokozatosan próbáld felemelni a lábát, de csak lassú, kis mozdulatokkal. Lehet így egy idő után nem ellenkezne. De persze ez sok időt és türelmet igényel...


Vagy próbáld evés közben. Az én kutyám egyszer nyáron belefeküdt az olvadt szurokba (annyira meleg idő volt, jött fel a betonlapok között a szurok az udvaron), ki kellett vágnom pengével, de nem engedte + mivel fájt is neki folyton oda kapott és nem haladtunk. Kutyatápot és kolbászt adogattunk neki, amíg nem végeztem. Szerencsére én hozzáfértem úgy is, hogy sima álló helyzetben volt...


Vagy kérj meg valakit, hogy segítsen és fogjátok le. De ha nem annyira durva a seb lehet akkor sem lesz baj, ha hagyod. Vagy nem tudnál szerezni valami sprayt? Azzal be tudnád fújni akkor is, ha áll a kutya.

2011. dec. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Állatpatikában, lovasboltban, ilyen helyeken árulnak fertőtlenítő sprayt, igaz vagy 2-3 ezer Ft, de azt nem tudja kivédeni.
2011. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megfogod a nyakörvét, vagy akár a nyakán a bőrt is erősen, határozottan, és ha ficereg, rászólsz, szintén határozottan, hogy "NEM!", és ezt addig csinálod, amíg nyugton nem marad. Akkor egy kis óvatos dicséret mehet neki, de nem annyi, hogy megint ficeregjen, elég egy halk "okos", vagy bármi, amiből tudja, hogy ez most jó. Esetleg megkérhetsz valakit, hogy segítsen lefogni, amíg kezeled. Az is segíthet, ha előtte jól megfuttatod, hogy ne legyen annyi ereje hisztizni.
2011. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Ez nem lehet kérdés! Megfogod és lefertőtleníted! Az van, amit te akarsz!
2011. dec. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fogsz egy nagy darab párizsit az egyik kezedbe, a másikba a betadint. Amíg a kutya a kajára koncentrál, addig fertőtleníted a sebét. Ha van segítséged akkor egyikőtök etesse, a másik kezelje.
2011. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a két lehetőség szokott lenni. Először kaját kap és amíg kis darabonként etetem/eteti valaki addig megcsinálom. Ha ez nem megy, mert hisztizik, akkor szájkosár és lefogás. Nagyon hamar rájön, hogy itt nincs esélye, és kapálózás nélkül meg tudom csinálni.
2011. dec. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Hívd oda egy kis hasvakargatásra. Ha már ellazult és félálomba élvezkedte magát, gyorsan kend végig a betadinos vattával. :) Na jó, ez a B terv.


Egy határozott hangú rendreutasítástól egy jól nevelt kutyának (kis túlzással) azt is tűrnie kéne, hogy a fogát kihúzzák.

Állj úgy fölé, hogy a kutya a két lábad közt hátrafelé nézzen, szorítsd meg a térdeddel, és erélyesen szólj rá, hogy "marad". Az se baj, ha van segítséged. Így a kezed szabad, a kutya pedig nem tud elmozogni.

2011. dec. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!