Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a hisztis...

Mit csináljak a hisztis spániel kölyökkel? Ötletek, hogy megoldjuk?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat hisztizik. Mielőtt még bekerült volna a kutyáknak elkerített részre, akkor is folyamatosan hisztizett ha valaki bement a házba és nem foglalkozott vele. A kutya boxban is dettó ez megy. Miután foglalkoztam vele, de még sétálni nem viszem, mert bizonyos tényezők nem engedik, akkor is folyamatosan sír... Játsza magát folyamatosan. :/ Oké, hogy spániel és nagy szinész, de ez kicsit sok :S Az előző spániellel nem voltak ilyen gondok, ezért kérem a segítségeteket!
2011. dec. 17. 13:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan származik, de mivel eléggé népszerű fajta, sok rossz idegrendszerű spániel van, lehet, hogy nála is ez a gond. Viszont az is könnyen lehet, hogy a kevés foglalkozás miatt ilyen, szüksége van a sétára, a gazdával való együttlétre, foglalkozársa, és nem napi 1-2 órát értek ez alatt, legalábbis az együttlétre. Emberközpontú fajta, egyedül vagy csak a többi kutyával nem érzi jól magát, nem az a "kib*szom a kertbe és néha ránézek, az elég neki" típus.

Mennyi idős egyébként, és mióta van veletek?

2011. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
7 hónapos és 4-5 hónapja van meg. Suli mellett kevesebbet tudok foglalkozni vele, mint nyároon..:/ Sajnos érettségi előtt 1 évvel is már oda kell figyeljek. Muszáj oda koncentráljak jobban, de a lehető legtöbb időt szánom rá. Szegénykémre az eső miatt se volt időm mostanság, mert ugye kinti és nem hozhatom be a házba :(... Most is sír nem kicsit. Amint elvégeztem a házon belüli dolgaimat viszem is sétálni... De ez akkor se állapot így :(
2011. dec. 17. 14:05
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

Hát nem kertbe való kutya sajnos.

Falkavezérséggel hogy álltok? Lehet, hogy az is segítenek a problémán, ha letörnétek kicsit az egóját, és nem akarná, hogy mindig az legyen, amit ő akar. Persze ez nem helyettesíti a foglalkozást, de legalább a hisztit megszűntetné talán.

Tanítgatod is, vagy csak a játék és a séta megy? Egy ilyen kutyának szüksége van arra, hogy az agya is le legyen fárasztva; ha ez elmarad, kitalál magának dolgokat, amivel elfoglalhatja a gondolatait, például hisztizést, és ki tudja még mit.

2011. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
7%
megkell verni újsággal... 5 perc alatt megtanítanám a kutyát a normális viselkedésre
2011. dec. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Téged kéne megverni fiam, ha csak ennyi telik tőled :D
2011. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
13%
az én kutyám is megtanulta 5 perc alatt egyből hogy lakásban nem ugat ;)
2011. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna kutyát szerezned.Szüksége van társaságra, ugyanúgy, mint az embernek.Ha megvonod tőle, akkor lesz egy szorongó, idegbeteg kutyád. A kutya amúgy nem hisztizik, nem ember. Nem játssza magát. A kutya egyenes és nem számító. Aki ilyet mondott neked, az vagy hazudott, vagy buta volt, és a kutyának csak az elejét és a végét tudja megkülönböztetni.
2011. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Majd téged csapkodlak meg újsággal...

Amúgy tanítom is persze, és az hogy nem kerti kutya, baromság.... Eleve vadászatra lett tenyésztve, nem arra, hogy bent henyéljen... Sőt nincs olyan kutya ami házba való, kivéve ezeket a génkezelt lábtörlőket... De azokat én nem veszem kutya számban (ízlések és pofonok)

2011. dec. 17. 15:37
 9/21 A kérdező kommentje:

A társaságra meg annyit, hogy kint nincs egyedül. Van mellette egy N.Masztiff. Imádja, de ha valaki kimegy és elsétál mellette, rögtön kezdi :/

Amúgy meg értelmes válaszokat vártam, tisztelet a kivételnek.

2011. dec. 17. 15:39
 10/21 anonim ***** válasza:
Nekünk is van két spánielünk,ők velünk élnek és inkább bent vannak mint kint.Ha neked nincs erre lehetőséged akkor viszont sokat kéne vele foglalkozni és amennyit csak lehet mozgatni,sétáltatni!Ez a fajta tényleg nehezen tűri ha nem foglalkoznak vele.
2011. dec. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!