Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Német juhász kutyánk....

Dorika0210 kérdése:

Van egy Német juhász kutyánk. Mostanában sokat vakaródzik és hullik a szőre pedig tél van. Ilyenkor nem nőnie kéne a szőrnek?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy mi lehet a baj. Ti tudjátok?
2011. dec. 17. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ők nem naptár szerint cserélik a szőrüket :) Még csak most kezdett hidegebb lenni, nem nagyon ment még 0 fok alá a hőmérséklet. Egyébként is, amíg nem látszik kopasznak vagy sebesnek sehol, addig teljesen normális dolog a szőrhullatás.
2011. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én láttam már sebeket a hátán :(((
2011. dec. 17. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor mutassátok meg állatorvosnak, valószínű gomba, vagy rüh, vagy más élősködő lesz a ludas.
2011. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs megfelelően fésülve vedléskor, az aljszőr bepállik. Ettől is vakaródzhat a kutya. Enyhe idő miatt a bolhák vígadnak. Ettől is vakaródzhat a kutya. Ezem kívül allergia lehet még az ok.Ezt viszont orvos tudja biztonságosan megállapítani.
2011. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szegény kutyus, vagy bolhás, vagy valami allergia, esetleg atka! Házi kezelés nincs, mert minden tünetet csak valamilyen gyógyszeres kezelés tud orvosolni! Vidd orvoshoz, mert a vedlés se sebet, se vakarózást nem okoz!
2011. dec. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!