Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire legyen változatos az...

Mennyire legyen változatos az étrendje egy 5 hónapos kiskutyának?

Figyelt kérdés
Esetleg ez függ a fajtától is?
2011. dec. 17. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, válasszatok ki neki egy jó minőségű tápot és kapja azt. Egy kutyának nincs szüksége változatosságra.
2011. dec. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha egész életében ugyanazt a tápot kapja, az a legjobb neki.
2011. dec. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem változatosnak kell lennie, hanem egészségesnek.
2011. dec. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek minden előzővel, nem kell hogy változatos legyen az étrendje, válasszatok neki egy jó minőségű tápot és kapja azt, az a legegészségesebb!! ;)
2011. dec. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
nem biztos a táp a legegészségesebb. jobb ha főz rá,de erre keveseknek van ideje.
2011. dec. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nekem lenne rá időm. És mit kéne neki főznöm. Hallottam a főtt húsról. Milyen húst ajánlotok? Hallottam, hoyg kaphat húslevest is, főtt zöldségféléket. Ezt milyen időközönként adjam neki szerintetek?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. dec. 18. 17:11
 7/11 Akiteki ***** válasza:
Nem ennyire egyszerű. Nem csak húsra van szüksége, hanem egy csomó más mindenre. Ha főzöl neki, akkor szükséges kiegészítő vitamin is. És sokkal drágábban jön ki az etetése.
2011. dec. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem. Ha szinte csak tápot kap, akkor nem túl egyhangú? Ha főzök, ráadásul zöldségféléket is akkor abban van vitamin nem? Mégis kell vitaminkiegészítő? Tápban annyi a vitamin, hogy akkor nem kell? Azért kérdezek ennyit, mert kezdő kutya tartó vagyok, sokat olvastam utánna dolgoknak, de egyik helyen ezt írják, másik helyen azt. -.-
2011. dec. 18. 17:48
 9/11 Akiteki ***** válasza:
Ha prémium minőségű tápot kap, akkor semmi más nem kell mellé.
2011. dec. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most mondtuk, hogy nem baj, ha egyhangú! Nem fog a kutya soha azon gondolkodni, hogy már megint ugyanaz a kaja, mint tegnap volt. Ö ösztönből táplálkozik, nem foglalkozik a gasztronómiával. Ha annyira az ízre menne, akkor nem zabálná fel az emberszart és a soknapos dögöt sem. Ha téged megnyugtat, hogy főzöl neki, akkor tedd azt. Lehet a hentesnél kapni olcsó nyesedék húst, farhátat, bármit, ami hús és ami az ember számára már kevésbé vonzó. Összefőzöd egy kis rizzsel és zöldségekkel, fűszerek nélkül és a kutyád baromira fogja díjazni! Ezt sem kell változatosan csinálni, kaphatja egész életében ugyan azt. Ezzel csak az a baj, hogy a kereskedelmi forgalomban kapható zöldségek és húsok tápanyag összetétele változó, nem tudhatod, hogy megkapja-e a kutya az összes szükséges ásványi anyagot és vitamint. Nem tudod, hogy amiket beleteszel, az miből mennyit tartalmaz. Ezért kell plusz vitamin és egyéb táplálékkiegészítők. A főzés a vitaminok nagy részét is tönkreteszi. A jó minőségű táp megfelelő arányban tartalmazza a kutya számára szükséges anyagokat.
2011. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!