Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt, hogy oldjam meg? Kutyapro...

Ezt, hogy oldjam meg? Kutyaprobléma.

Figyelt kérdés
Amikor ebbe az albiba kőltőztünk,szóban megállapodtunk,hogy van egy szobakutya.Azt mondták nem baj.Sajnos a szerződésbe nem lett ez beleírva.Most azt monták,hogy a kutya nem maradthat a lakásban,ki kell tenni az udvarra.Sosem volt vele baj,nem szedett szét semmit,nem is ugatós stb.Nagyon félek,hogy nem bírná ki a telet,hiszen sosem volt hidegben,meg amúgy is hozzám van szokva.Van valami megoldás,valami jogi kiskapu vagy akármi,ami segíteni tudna??Költözés sajnos kizárva.
2011. dec. 17. 23:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért,telefonról nehezebben megy az írás.
2011. dec. 17. 23:43
 2/7 anonim ***** válasza:

elméletben a szóbeli szerződés is érvényes lehet, de csak rövid ideig, bizonyítani sem könnyű...

egy valamit tudok javasolni: olyan profi kutyaházat kell venni, ami jól le van szigetelve, és akkor nem fog fázni

2011. dec. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha akkor nem írtátok bele a szerződésbe,akkor szerintem nincs.Elképzelni sem tudom,mi zárja ki a költözést,amikor rengeteg a kiadó albérlet,minden "csak" pénzkérdés",de szerintem -előrebocsájtom,nem vagyok jogász,csak tanultam jogot és ott volt szó ilyesmi helyzetről is -a bérlő nem tehet semmit,ha a tulaj jelzi,hogy nem tűri meg a kutyust a lakásban- akkor sajnos a kutyusnak,vagy a gazdának a kutyával együtt- alighanem mennie kell,elvégre ő -a tulaj- a lakás tulajdonosa.


Mondom: szerintem van ez így,és amúgy nekem is van egy nagyon aranyos 5 éves shar-pei kiskutyám.

2011. dec. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit mondanak, mi a baj azzal, hogy ben van a kutya? Hátha azt meg lehet oldani...

Amúgy meg lehet, hogy csak azt akarják kicsikarni, hogy fizessetek többet azért, hogy bent lehessen a kutya. Ezt esetleg felajánlhatjátok, ha úgy álltok, de akkor már legyen papír is róla.

2011. dec. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kérdezd meg hogy miért nem lehet bent a lakásba a kutya..

ezeknek csak a pénz számít és egy idő után mondják a problémájukat..tényég nem ártott volna erről is egy szerződés..de mind1..


én keresnék egy másik albérletet, én se tenném ki a 2 bichonomat egy udvarra főleg télre akár milyen jó kutyaólakat lehet kapni..sajnálom hogy nem tudnál elköltözni onnan , esetleg egy rokon vagy ismerős akinél lehetne a kutya addig míg hideg van... vagy esetleg mond a az illetőnek hogy télre had maradjon mert megfog fázni, meg hogy azt mondta az elején hogy jöhet kutya..sajna tényleg az a baj hogy bízonyiték nélkül semmit nem tehetsz..


milyen fajta kutyád van??

2011. dec. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csivava-yorki keverék,menhelyes,de sosem volt még kinn.Az előszobában tartottam,nem jöhetett beljebb,de azt mondta,hogy biztos beengedem majd egyszer a nappali.Nem volt szó erről,és azt sem értem ,hogy mi lett volna,ha tényleg így van,hiszen ebben állapottunk meg.A szerződésre azért nem is gondoltam,mert megbíztunk bennük,eddig sehol nem keveredtünk ilyen helyzetbe.A költözés azért nem megoldható,mert ide rengeteg kauciót fizettünk,ráadásul ki is festettünk stb. , úgyhogy minden tartalékot elköltöttünk
2011. dec. 18. 13:23
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem, ha a tulaj nem nézte meg a kutyát, és úgy bólintottrá, hogy szobakutya, akkor ő bukta az ügyet.

Tanú van?

Legfeljebb, ha felkarcolja a parkettát, vagy letépi a tapétát, akkor visszatartja a kaucióból a

felújítást.

2011. dec. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!