Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?...

Mit csináljak a kutyámmal? Állandóan megszökik.

Figyelt kérdés

Mindig talál valamilyen lyukat a kertben.

Az elején még ,,elnéztem,, neki, de aztán már nagyon kezdett idegesíteni.


2011. dec. 18. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

az én egyik kutyám is folyton ezt csinálta. én is sokmindennel próbálkoztam.

végül egy gyenge villanypásztorral sikerült maradásra bírnom.

kedves állatbarátok, nyugi, azt az ütést még én is könnyen viseltem. kipróbáltam előtte :)

2011. dec. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt ne találjon lyukakat. Ha kap rá lehetőséget, naná hogy meg fog lépni.

Másrészt mennyit jártok sétálni? A rendszeres sétáltatás sokszor megoldja ezt a problémát. Talán nem hangzik logikusnak, de az, csak most nincs kedvem huszadjára kifejteni.

2011. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ilyen hideg időben pl nem igen szoktam elvinni, kivéve ma.
2011. dec. 18. 17:04
 4/12 anonim ***** válasza:
A séta nem függ az időjárástól. Akár esik, akár fúj, akár tűz a nap, akár buliba kéne menni, akár épp világvége van, sétálni KELL!
2011. dec. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megértem én, de hát volt már egy csomó kutyánk, ahhoz képest egyiket sem vittük soha sétálni (mert miért is, kerti kutyákat nem szokás-sosem láttam még olyat). Ez az egyetlen akit elszoktam vinni.
2011. dec. 18. 18:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem szokás, még vinni kellene rendszeresen. Te hogyan éreznéd magad, ha nem jöhetnél ki a házatokból évekig, semmi új inger nem érne, nem találkozhatnál senkivel? Na kb. ugyanígy érez az a kutya is, amelyik egész életét egy udvarban éli le.
2011. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én az enyémet mindennap elvittem sétálni fél órát. Ha kinyílt a kapu akkor sem ment ki mert tudta, hogy csak pórázzal és csak velem szokott. Ott ült a kapuban, a nyitott kapuban és nézelődött.
2011. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kerti kutyát sajnos nem szokás sétáltatni, pedig nekik is kell látniuk a világot, nem élhetik le az életüket ugyanabba a kertbe bezárva. A többi kutyád persze lehet, hogy elviselte ezt, de ez nem a többi kutyád. Mind mások, más igényekkel. Szóval vidd sétálni minden időben, fáraszd le, tanítgasd, adj neki feladatot, hogy ne akarjon unalmában szökdösni.
2011. dec. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk egy rövid ideig szintén probléma volt ez, de a magas és masszív kerítést mászta át a kuvaszom. Olyan volt, mint egy macska. Ha nem látom, el sem hiszem. Sokat figyeltem rá, és amikor megláttam, azonnal rászóltam. Végül leszokott róla.
2011. dec. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló, hogy van a közelben ellenkező nemű kutya, ezért illetve a séta hiánya miatt szökik ki. Sétáltasd és vidd olyan helyre, ahol van más kutya is.
2011. dec. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!