Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megevett egy szeget....

A kutyám megevett egy szeget. Lehet tőle baja?

Figyelt kérdés
8 hónapos spániel, lenyelt egy olyan 3-4 centis szeget, legalábbis azt hiszem mert látni nem láttam hogy lenyelte, de a szeg eltűnt a falból azután hogy ő ott szöszmötölt. Holnap reggel felhívom az állatorvost, de addig is érdekelne, hogy szerintetek mi lehet a legrosszabb ami történhet? Nagyon aggódom, félek hogy kiszúrja a gyomrát vagy a beleit :( Megtörténhet ez?
2011. dec. 18. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg. Minél hamarabb vidd dokihoz.
2011. dec. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Sztem vidd dokihoz, nehogy baj legyen! Én kedden vesztettem el a kutyámat, bár nem szög miatt, de nagyon hiányzik, nem jó érzés egyáltalán! :'(
2011. dec. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megtörténhet. Ha állati nagy szerencséd van, akkor nem lesz baja, de inkább 2-5%, az, hogy nem lesz, a legvalószínűbb az, hogy a szeg gondot fog okozni. Ahgy lehet vidd az orvodhoz és addig is ne nagyon ugrándozzon, ha lehet.
2011. dec. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kiszúrhatja a gyomrát vagy a beleit... Sürgősen vidd orvoshoz!


De előbb nézz körül, nincs-e egy kicsit arrébb valahol az a szög... Talán csak rágcsálta és kiköpte valahol.


Merthogy tudtommal a röntgenhez is altatják a kutyát (nem maradna mozdulatlanul ott), és ha nem nyelte le, kár kínozni...


A spánielek is olyan kis szeleburdik, vigyázni kell rájuk, eltenni minden veszélyes dolgot az útjukból...


Remélem, nem lesz baja!

2011. dec. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyi???
2011. dec. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jólvan a kutyi hálistennek, remélem semmi baja nem lesz. Felhívtam az állatorvost, azt mondta elvihetem megröntgenezni hogy megnézzük benne van-e, de hozzányúlni akkor sem nagyon nyúlhat hozzá, ki kell kakálnia. Azt mondta adjak neki sok főtt krumplit, meg kenyeret mert ezeket nem tudja megemészteni a gyomra és ezek körbeölelik a szeget és így talán kijön szegénynek. Már 2x kakált, sajna szeg még nem jött ki :/
2011. dec. 19. 11:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló,habár az én kutyusom egy üveggolyót nyelt le.Örülök,hogy nem lett baja a kutyusodnak.Remélem hamarosan jobban lesz.Sajnos nagyon kell vigyázni,hogy ne egyenek meg ilyesmiket,mert pl a szög kiszúrhatja a gyomrát.
2011. dec. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi lett?


Boldog karácsonyt! :)

2011. dec. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!