Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves schnauzert még meg...

1 éves schnauzert még meg lehet nevelni szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Sokkal többet tudnék vele foglalkozni, és ezáltal szerintem ő is meg én is boldogabb lennék. Ha a válaszotok igen a kérdésre, akkor írjatok nekem tippeket is, hogy neveljem szobatisztaságra, meg arra, hogy ne szedje szét a szobába a dolgokat.
2011. dec. 19. 04:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmihez sincs szerintem túl késő!

Csak sok odafigyelés, és türelem kell hozzá.

Szerintem úgy kéne megpróbálni, hogy a lakás több pontjára letenni kutyapelust. Ha nem rá pisil, ne szidd le, viszont ha véletlen rásikerül akkor kicsattanó örömmel dicsérd meg.

Mivel eddig gondolom kint lakott a kutyus az udvaron, így hamar rájön, hogy kint sokkal jobb végezni a dolgát, és fontos hogy napi 3-4 alkalommal vidd sétálni a pelus mellett. Ha már ismeri a pelust, akkor is ha azt akarod, hogy bent éjszakázzon, akkor zárd be valahova, legyen neki ott hely, víz, és egy pelus. A bezárás azért kell, mert éjszaka jobban elengedi magát a kutyus, valószínűleg nem a pelusra pisil majd, mivel nem vagy ott. Az enyém megcsinálta azt, hogy éjszaka körbe pisilte a pelust, és véletlen se rá.

Viszont ha fiú akkor valószínűleg jelölgetni fog a lakásban, amit az első perctől fogva meg kell neki tiltani. Elsősorban magabiztosan, erőteljesen rászólni, ha nem segít, bevált módszer ha egy üres fél literes flakonba raksz pár kicsi kavicsot, és amikor jelölget erősen megrázni, és szintén rászólni. Nagyon ijesztő hanga van így a kutyus számára, szóval hamar abba fogja hagyni. Szerintem ugyanúgy jó módszer ez a rágásra is, semmiféleképpen ne engedd neki, hogy megrágjon bármit is ami a tiéd. Csak a játékát. Fontos, amikor rászólsz, mert rosszat csinál, semmiképpen se simogasd meg egy darabig, csak 20-30 perc elteltével.

Visszatérve a rágásra ha tudja, és a jelölgetésre, hogy ha te vagy a falkavezér, és nem ő, akkor tiszteletből, nem nyúl a dolgaidhoz. Kis türkökkel, és idővel ezt is el lehet náluk érni.

Pelusra visszatérve ha jól csinálod 2-3 hét után elhagyhatjátok, mert a kutyusnak jobb érzés ha kint csinálja a dolgát, és fontos, a tanítás közben ha kint végzi a dolgát, akkor is nagyon-nagyon meg kell dicsérni.

Az én kutyusom mindig alvás után végzi a dolgát, szóval célszerűbb alvás után sétálni egyet, így kivédhető a "balesetek" háromnegyede.

Remélem tudtam segíteni:) Sok sikert!

2011. dec. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában egy felnőtt kutya már magától is szinte szobatiszta, minimális rásegítéssel nagyon hamar megérti a lényeget.

Nekem 6 éves kutyával se tartott semeddig.

Annyi a lényeg, hogy eleinte ugyanúgy ahogy egy kölyöknél, leviszed nagyon gyakran (ébredés után, játék után) és lesben állsz, hogyha bármilyen ráutaló magatartást látsz (körözés, erős szimatolás) akkor futás le pisilni.


Az első pár napnak a célja az, hogy megismerd a kutya ritmusát. Ha lent sikerül bármi, akkor hatalmas örömködés, mintha épp nobel díjat nyert volna, jutalomfalat, játék, szóval egyértelműen tudomására kell hozni, hogy téged boldoggá tesz amit csinál.

Ha becsúszik valami bentre, akkor nem kell semmit csinálni, csak nagyon alaposan feltakarítani és eltüntetni a szagnyomokat.


Ha már nagyjából tudod, hogy milyen sűrűn kell neki kimennie, akkor el tudod kezdeni fokozatosan a saját ritmusodhoz igazítani, ritkítani a sétákat. 2-3 hét alatt simán megoldod.

2011. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!