Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam a kutyám...

Hogyan tanítsam a kutyám szobatisztaságra? HELP

Figyelt kérdés

1 éves a kutyám,és még mindíg nem szobatiszta.

kicsi korába,mikor még nem voltak oltásai és nem mehetett ki az utcára,pelust kapott..aztán elkezdtem sétáltani,és egy idő mulva felszedtem a pelust.(azért is mert aput nagyon zavarta..elég drága,ugyhogy nem egy pisi után dobtuk ki,viszont szaga az volt..)

és mikor kiviszem,pisil kakil kint,megdicsérem,de ennek ellenére bent is..mivel annyiszor felkellett mosni a parkettát,már van ahol feljött..apu sokszor nagyon ideges,mikor Zozi bepisil,és többször mondta h nembírja ezt hogy lepusztítja a lakást,és hogy jobb lenne neki máshol..de nem,nálunk marad mindenkétt,ő is csak dühében mondja,mert nagyon szereti egyébként.

mikor bepisil,mindig odaviszem,lenyomom a fejét a fölhöz,(nem bele,csak hogy érezze a szagát) és erélyesen rászólok.

de egyszerűen semmi..pepisil.

reggel negyed nyolckor megy ki,aztáán délután háromkor,aztán 6 órakkor,és még egyszer mielőtt lefekszem.

a házunkba több kutya is van,ők csak reggel meg este mennek ki,mégis teljesen szobatiszták. mit csináljak?:(

amugy,egy éves yorki. (nem érdekelnek a fajtájára vonatkozó beszólások.)

előre is köszi!


2011. dec. 19. 06:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyémmel úgy csináltuk, hogy amikor láttuk rajta hogy pisilnie kell gyorsan kivittük. Ha véletlenül mégis bepisilt alaposan feltakarítottuk, hogy ne érezze a szagot. Semmi szidás, fejlenyomás nem volt. És egy napon magától soha többet nem pisilt be.
2011. dec. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vidd sűrűbben, én csak ezt tduom mondani. Az én kutyám is elég nehezen lett szobatiszta, és az az igazság, hogy még most is simán benyomné, ha nem vinném időben. Iktass be talán még egy pisiltetést, nálunk az vált be, hogy naponta 6szor vittem, aztán csökkentettem.
2011. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Elmondom, hogy nálunk hogyan működött (szintén oltások miatt benti pelusról kintre):


A pelus eredetileg a nappaliban volt, kb 10-12 méterre a bejárati ajtótól. Minden nap kb 1-2 méterrel közelebb húztuk a pelust a bejárathoz, végül kikerült a folyosóra, az ajtó külső oldalára. Azóta ha pisilnie/kakilnia kell, leül az ajtó elé és vár.

Az lehetett a baj, hogy egyszerűen felszedtétek a pelust, egyik napról a másikra nem volt, ezt ti úgy értelmeztétek, hogy mostantól kintre kell pisilni, ő viszont úgy, hogy "jé, eddig a pelusra pisilhettem bent, most már nincs pelus, tehát BÁRHOVÁ pisilhetek". Ha ezzel a pelus pakolós módszerrel sem oldódik meg az ügy, akkor érdemes meglátogatni egy dokit (biztos, ami biztos), mert egy ilyen korú kutya, ha teljesen egészséges, simán vissza tudja tartani a vizeletét/székletét két séta között. Ha a dokinál minden rendben, és továbbra sincs változás, én felkeresnék egy kutyasulit (ha budapestiek vagytok, akkor pl a Népszigeti kutyasulit), vagy felhívnék egy kiképzőt, hiszen szakmai segítséggel nyilván megoldható a gond :)


Bocsánat, ha hosszú lett, remélem, segítettem :)


U.i.: A pisit mindig azonnal takarítsátok fel, amint észreveszitek. Mi először papírtörlővel felitattuk, aztán valami olcsó (talán sparos vagy lidlös) nedves törlőkendőt használtunk, abból is a citromosat, a kutya undorodott a szagától :)

2011. dec. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

17:07-es vagyok, valamit még elfelejtettem:


Ha bentre ürít, sose büntessétek, ne is szóljatok érte, egy szó nélkül fel kell takarítani (úgy, hogy ne maradjon szaga, de ezt már leírtam), és megy tovább az élet, hiszen a kutyus nem "direkt" pisil be, egyszerűen valószínűleg csak kicsit "elbeszéltetek egymás mellett" ebben a van pelus/nincs pelus ügyben :)

2011. dec. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Catz ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2572307-el-ak..


Ahogyan már mondtuk, ez nem eü. probléma, nem szobatisztaság, hanem most válik ivaréretté és kezd jelölni. Kaptál itt elég normális választ, tartsd be őket és ne írkálj ki több egyforma kérdést.

2012. jan. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

először kiirtam az új kérdést,aztán kiemeltem ezt is,hogy több válasz legyen..

2012. jan. 17. 20:08
 7/7 heori válasza:
Nekem egy nőstény 7 hónapos belgajuhász tervuerenem van. nem házi kutya azért a kertben van egy nagy helyük (van egy 8 éves is) de ha behozom a kicsit(még nem nagyon kakilt) és pisil szerintem a területjelölés miatt belenyomom a fejét (nem teljesen) ,hogy érezze utána feltörlöm nagyon jól aszóta nem pisilt de ha lesz pelenka akkor hogyan tanítsam meg, hogy oda fégezze a dolgát? Köszi
2014. aug. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!