Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem jelent túl nagy kihívást...

Nem jelent túl nagy kihívást egy törpepincser kutyus?

Figyelt kérdés
barátomtól fogok kapni karácsonyra egy barna színű lány törpepincsert, Shila lessz a neve. (lakásban tartanám)Nem lenne túl nagy kihívás? nem igényel túl nagy törődést? A körmeit kell vágni?Mekkorára nőlhet meg max? Azt mondta a gazdája hogy kicsi az anyja is meg az apja is a kutyának ezért picike lessz?!(mindig is pici kutyát szerettem volna)
2011. dec. 19. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De! Egy kutya nagyon sok törődést igényel. Kezdjük ott, hogy a szobatisztaságra szoktatás, szocializáció, kutya oktatása, tanítása. Emellett persze szőrápolás (körömvágás is), helyes táplálás, rendszeres sétáltatás plusz egy csomó pénz az állatorvosra. Oltások, rendszeres féregtelenítés stb stb. A kutya 10-15 év komoly felelősség, nem játék. Nagyon sok mindent át kell gondolni mielőtt az ember bevállal egy kutyust. Jó tenyésztőtől kell venni aki utána tanácsokat is ad majd neked bármikor.
2011. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Minden kölyökkutya nagy kihívás, rengeteg odafigyelést, törődést igényel. Kezdetben napi 6-7 séta, a szobatisztaság gyors kialakulása miatt, amit a későbbiekben 3-4-re le lehet redukálni. A folyamatos szocializációra, nevelésre is nagy hangsúlyt kell fektetni. Egy kutya az ember életét teljes mértékben megváltoztatja, rengeteg lemondással jár. Ha ezt nem tudod vállalni, (mert soraidból eléggé ez olvasható ki) Akkor inkább ne vállalj kutyát. Nagyon gondold át, hogy vállalod-e mert az elkövetkezendő 10-15 évre kötelezed el magad. Egy kutya nem gyerekjáték

Ha tudod, hogy törpe pinchered lesz akkor bizonyára annak is utánanéztél már, hogy a marmagassága 25-30 cm.

2011. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem szeretem a karácsonyi állatajándékozgatásokat. Márciusban meg tele lesznek a menhelyek emiatt :(
2011. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én nagyon örülök hogy kapni fogok karácsonyra egy kutyust.Tudnám gondozni,törődni vele de ahogy olvastam nagyobb törődést nem igényel.Ez természetesen belefér az időmbe hogy sétáltassam, az etetés,ápolás stb.Igen utána néztem a méretnek is persze..Csak végülis attól félek hogy a macskámmal nem lennének meg. A macskám szoba macska. A törpe pincser amit kapok az még kicsi,így könyebb lesz lehet össze szoktatni őket.És megbízható,felelős gazdáktól vásároljuk(ismerősünk)ő persze tud nekem tanácsokat adni, csak szerettem volna előtte kicsit informálódni.Én nagyon szeretem az állatokat,csak kutyát még nem tartottam házban ezért félek picit.A kiskutya már szoba tisztán kerül hozzám. :)
2011. dec. 19. 11:22
 5/11 A kérdező kommentje:
Jah és a köröm vágáshoz kell vennem ilyen kutya köröm vágót ugye? Ti hol tartsátok kutya almot,macska almot?Hol wc-zik az állatotok?
2011. dec. 19. 11:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ezt kutyakozmetikusra bíznám az elején. Majd ő megmutatja, hogy hogy kell levágni a körmét mert nagyon könnyű belevágni. A kutya nem nem macska, uh nincs alma a lakásban. Napi négyszer legalább sétáltatnod kell, akkor majd elvégzi a dolgát. Szobatiszta = Jelentése szoba tiszta... Nem kakil pisil a szobába:-)))
2011. dec. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

de igen!

nem a fajtája,nem a mérete!

egyszerűen az ,hogy egy kutya !

gondozni,ápolni,nevelni kell !!

ez mind-mind idő, rengeteg idő, amit a szórakozásból, a fiúktól,a lányoktól a barátoktól-barátnőktől, a család tagjaitól veszel el,és adsz a kutyának?????????

akarod ezt ??

innentől nincs sok órás távollét ( kölyök kutya 1-2-3 óránkénti wc ),később a napi maximum sem lehet több 10-12 óránál ( már-ha jól lesz nevelve ) ha rosszul neveled ,hát részvétem :)

ja ,és sok pénzbe kerül !!!!

2011. dec. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kb mint egy gyereké, annyi egy kiskutya gondozása.. Pisil, kakil, eszik, iszik, beteg stb. Ja és még mindenekelőtt foglalkozást is igényel.
2011. dec. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Neked most tényleg az a legnagyobb problémád, hogy mivel és hogyan vágd majd a kutyád körmét? Elmondom, hogy egy rendszeres sétáltatott kutya körmét nem, vagy csak nagyon ritkán kell vágni, mert magától kopik.

És nincs kutyaalom. Séta van. Az elején minimum napi 6-7 alkalommal. Az a kutya amelyik bent piszkít a lakásban - függetlenül attól, hogy azt alomra, pelenkára vagy akármilyen más eszement embereknek kitalálta baromságra végzi - nem szobatiszta.

Ha felelős gazdáktól vásároljátok, akkor nyilván van törzskönyve, a szülőknek tenyészszemléje és egészségügyi szűrései is. Ugye?

2011. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A kutya nevelésben,gondozásban nem csak én vennék részt hanem barátom is, ha pedig elmegyünk ithonról akkor a szüleim is persze :) Igen már beszéltem a tulajdonossal hogy a körmük a rendszeres sétától kopni fog :)És értem akkor arra kell szoktatnom hogy az udvarra wc-zen.Énis erre gondoltam.Bár akitől vesszük az azt mondta hogy mivel kicsik igy ők most rongyot raknak a wc-re és úgy tanul meg pisilni?mondjuk ezt nem értem. Mind1. Határozott leszek.És meg fogom csinálni, megtanítom kintre wc-zni,és szeretet teljes gazda leszek!! :)
2011. dec. 19. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!