Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes menhelyi kutyát...

Érdemes menhelyi kutyát örökbefogadni?

Figyelt kérdés
Szeretnék nagy kutyát, házörzőt, tehát nem kutyakölyköt. Félek hogy nem tudom milyen a természete és van egy 9 hós kislányom.
2009. máj. 18. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
ezt az ottani menhelyi gondozoktól megtudod kérdezni hogy hogy viselkedik a kutya. mond el hogy van kislányod és nemszeretnéd ha baj történne.
2009. máj. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Fenét! A gondozók sem tudják!

menjetek oda többször, érdemes ismerkedni a kutyákkal! hidd el nekem, az a legjobb, ha a kutya választ ki Téged... vagy éppenséggel a gyerkőcöt...

Szóval, ebben az a jó, többször kimentek, meg tudjátok figyelni a kutyu személyiségét....

hajrá!

2009. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
előttem már leírták, csak annyit fűznék hozzá, h mindenképp érdemes, mert persze egyben meg is mentesz vele egy kutyát, ha sintértelepről viszed haza a sajátodat, vagy másikat az elaltatásról, ha tele menhelyről, akkor befogadhatnak még egy kiskutyát, szóval nagyon nemes dolog, ott is vannak sokszor kölykök, és ugyanúgy lehet zsákbamacska a későbbi természete, mint egy tenyésztetnek, a felnőtt kutya meg már olyan, amilyen, szóval egyből tudod, hogy mennyire barátságos kutyust viszel haza.
2009. máj. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

A menhelyi dolgozók tudják,milyenek a kutyák,hisdzen hónapokig gondozzák-szeretgetik őket,van idejük kiismerni.

Persze nem a gyepmesteri telepken dolgozókra gondolok,a gyepi vagy sintértelep NEM MENHELY,ott valóban nincs idő kiismerni az állatokat,hiszen helyhiány miatt hamar altatásra kerülhetnek.

Legjobb,ha komoly állatvédő szervezettől,azon belül is olyan kutyát hoztok,aki ideiglenes befogadónál él,ott aztán tényleg mindent tudnak róluk,hiszen együtt élnek a kutyával.

2009. máj. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom am mennyire nézik itthon, Amerikában elvileg megvizsgálják azt is, hogy viselkedik a kutya ha a táljába nyúlnak. Egy műkézzel szokták csinálni, azt se rossz megnézni, mert persze h épeszű ember nem nyúlkál a kutya táljába, de egy kisgyereknél előfordulhat, aztán jobb ha nem történik komoly baj.


No persze ha hülyeséget írtam bocs. :)

2009. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Ez az egész amerikai teszt egy baromság!

Nyilván másképp viselkedik egy kanapéról,gazdi mellől sintértelepi ketrecbe került kutya ott,lehet hogy félelmében,bizonytalanságában támad.

Láttam nem egy olyan kutyát,akit az Illatos útról csak bebódítva tudtak kihozni,olyan goromba volt.

Mikor az új helyen magához tért,semmi baj nem volt vele és nincs azóta sem.

Az amerikai állatvédős műsorokban folyik a rózsaszín nyál,mindenki el van ájulva,hogy milyen jó ott az állatvédelem.Ezek a műsorok "elfelejtik"bemutatni a valóságot:a bekerült állatok 90%-át lealtatják,mert nem kellenek senkinek,egyszerűen lehetetlen ennyinek gazdit találni.Ez a nagy büdös amerikai valóság.

2009. máj. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
19:35: ugyanez a nagy büdös magyar valóság is! Hogy jött ide az amcsik szidása? Nálunk ugyanúgy ferdítik a helyzetet, ha nem jobban.... Ki vagy Te? Sólyom?
2009. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Fentebb említette valaki az amerikai módszereket.

Nem szidás,amit írtam,hanem tényközlés.Bőven láthatsz videókat a nagy amerikai állatvédelemről a neten.

Mutatják,hogy minden szép,jó,modern stb.de a háttér rejtve marad.

Itthon ugyanolyan rossz a helyzet,vannak olyan vidéki sintértelepek,ahova be sem engednek látogatót,nem véletlenül.

Csak itt nem fényezik magukat a néphülyítőben az állatvédők.

2009. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Jó, most nem azért írtam az amcsikat, h itt amcsikról vitázzunk, főleg mert ez a kérdezőt nem is érdekli. Vmi natgeon láttam, szóval itt nem az a lényeg, h így van-e vagy sem. Ha egy normális helyről fogadja örökbe, ahol törődnek az állattal, és szeretik is, akkor ha ott elvégez egy ilyen tesztet, hamar kiderül minden, mert ott nincs stresszhelyzetben a kutya, erre gondoltam.

Hát ha az amcsik mégsem így teszik, akkor nem, na. Az ember azt hinné h azért fizet UPC-t, mert attól okosabb lesz, és lám-lám nem :D

2009. máj. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi menhelyen keresztül ideiglenes befogadótól hozztuk el az előző és a jelenlegi kutyánkat is.

Szerintem először döntsd el, hogy mit szeretnél (kan/szuka, kölyök/felnőtt, kicsi/nagy, keverék/fajtatiszta) ha ez meg van utána kezdj keresni. Már itt magyarországon is sok fajtamentő társaságot találsz, ahol találsz fajtatiszta vagy adott fajtának a keverékét (néha kölyköket is). + A fajtamentők általában a "saját" kutyáikról pontosabb leírásokat tudnak adni (előélet, viselkedés, stb...)

Úgyhogy szeritem igenis érdemes menhelyekről kihozni kutyát.

2009. máj. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!