Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire gondoljak, ha a tenyésztő...

Mire gondoljak, ha a tenyésztő leírja a szerződésben, hogy nem vállal felelősséget a szerzett és ÖRÖKLETES betegségekért, rendellenességekért?

Figyelt kérdés
Ez így a normális minden tenyésztőnél? Elvileg egy valódi tenyésztő garanciát kéne, hogy vállaljon az örökletes betegségekért nem?
2011. dec. 19. 14:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%

Jól látod.

Egy tenyésztő szűréseket végez, amik, ha megfelelnek, akkor pároztatja a kutyáit.


Aki ezt nem teszi meg és ilyet beleír a szerződésbe, az egy szaporító, csak tenyésztőnek akar látszani egy szerződéssel...

2011. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem normális. Elárulod, hogy melyik ez a tenéysztő?
2011. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Akkor mire vállal?:)
2011. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Ezzel elismeri, hogy ő csak szaporító, nem tenyésztő. Kézzel fogható bizonyíték. Kár, hogy nem lehet vele semmit tenni...
2011. dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam...


Megnevezni nem szeretném az illetőt.


Egyébként tenyésztőről van szó, nem szaporító, csak pár dolog olyan "érdekes" vele kapcsolatban...


Viszonylag régóta tenyészt és lehet már belefásult, nem tudom, de például nekem az esik rosszul, mikor hallom, hogy más tenyésztő mennyire érdeklődik a tőle kikerült kutyák iránt, nálunk meg csak akkor van bármiféle kapcsolat, ha én jelentkezem nála, ő sose írt még magától egy emailt se, hogy na miújság a kutyussal??


Csak úgy már többször gondolkodtam ezen, hogy vajon normális, hogy így kihúzza magát a felelősség alul és a többi tenyésztő is így csinálja-e vagy csak ő..

2011. dec. 19. 14:23
 6/29 A kérdező kommentje:
Egyébként megvannak a kutyáinak a szűrései, ezért nem értem, hogy ez miért van így a szerződésben...
2011. dec. 19. 14:25
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

szerzett betegségekért én se vállalok felelősséget...

Örökletes betegségek esetén: kölyökkorban leszűretem a szemet és két szembetegség van szűrve nálam minden kutya genetikailag így szemproblémák kizárva.

Dp re. Hobby kutya esetén csak akkor ha ha közepesnél rosszabb (vagy jobb de valami miatt a jobb csípővel is erős tünetek járnak és azok zavarják a kutyát -pl sántít)

Továbbá epilepsziára és olyan szervi megbetegedésekre is vállalok amik már akkor jelenvoltak a kutyában amikor nálam volt. ( szív, vese problémák de arra ha egy idős kutyának szervi bajai alakulnak ki arra nem- hisz ezek sok minden miatt ki alakulhatnak)

2011. dec. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
ja és a szerződés két félt jelent ha valami nem tetszik a vevőnek akkor megállapodhatunk másban is... ez rád is igaz, ha a szerződéssel gondod van akkor beszéld meg a tenyésztővel
2011. dec. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Én az örökletes betegségeket kérdeztem. Egyébként nincs részletezve a dolog,mint ahogy te írod, csak annyi, amit a kérdésben is van.
2011. dec. 19. 14:29
 10/29 A kérdező kommentje:

Hát én a szerződést akkor láttam elöször, amikor mentünk a kutyusomért. Akkor ezek szerint ott el kellett volna kezdenem morogni, hogy ez így nem lesz jó?

És nem is úgy volt, hogy na itt a szerződés, nézd át és ha valamivel nem értesz egyet akkor beszéljük meg, hanem csak elémtette, elolvastam és írjam alá és fizessek.

2011. dec. 19. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!