Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chorkie kutyushoz egy kis...

Chorkie kutyushoz egy kis segítséget kérnék?!

Figyelt kérdés
sajnos egy ismerősöm fél évre amerikába költözik iskola miatt és egy 6 hetes pici chorkiet bízott rám. kérdésem az lenne,hogy tudnátok oldalakat mutatni ami leírja részletesen,hogy kell tartani egy ilyen csöppséget? vagy esetleg a táplálkozásról írhatnátok csak mert én nem találtam olyat ami mindent alaposan leírna. köszönöm:)
2011. dec. 19. 21:24
1 2
 1/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Egy micsodát???

Ezt nem értem. Valaki elhozott valahonnan egy 6 hetes kutyát és átpasszolta azonnal valakinek?

2011. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csivava-yorkie keverék... Olyan, mint bármely másik kutya, szóval általános kutyatartásról, kutya etetésről, kutya nevelésről szóló irományokat keress!
2011. dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
szóval akkor egy yorkshire terrier vagy egy csivava leírás megfelelő?
2011. dec. 19. 21:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező igen.


Akiteki:

Külföldön bejött ez a márkás kutya trend... Chorkie:csivava yorkie mix

Goldendoodle: Golden retriever uszkár mix

Puggle: Mopsz Beagle mix

És így tovább...:)

2011. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod:)))
2011. dec. 19. 21:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen kutyatartásról szóló könyvet elolvasol, és máris megtudsz mindent. Esetleg a google.hu-t tudom javasolni, ha mindenképpen weboldalt akarsz :) Ugyanúgy eszik, ugyanúgy kell nevelni, tartani, mint bármilyen más fajtát. Persze a kiskutyások ezt gyakran nem hiszik el, aztán jönnek hisztizni hogy miért kakál az ágyba meg harapja meg a nagymamát...

A táplálását meg nem kell túlbonyolítani, gondolom kaptál hozzá tápot, elolvasod az oldalán az adagolási útmutatót, és máris okos vagy. De az általános kutyás leírásokban erről is szokott szó esni.

Egyébként miért vett kölyökkutyát az ismerősöd, ha nem is fog vele foglalkozni fél évig? Te meg miért vállaltad el, mikor azt sem tudtad, mibe vágsz bele? Jössz majd te is a "jaj, nem tudok aludni, mit tegyek" meg a "jaj, nem szobatiszta a nyolc hetes kölyköm" kérdésekkel, mert felkészületlenül vállaltál kutyát... :(

2011. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az ismerősöm azért vállalta el mert a nagymamájának volt egy csivavája és egy yorkieja csináltak 3 kutyust (chorkiet) ismerősöm nagymamája meghalt és így ismerősöm kettőt elajándékozott de egyet mindenféleképpen megakart tartani:) rámbízta erre a fél évre,természetesen benne van,hogy hozzám szokik és végül velem marad,de ha így történne sem lenne baj, nem fogok nyavajogni mivel 3 éves korom óta mozgássérült vagyok és hidd el nem az a nyavajgós fajta vagyok:) csak segítséget kértem mert sehol nem találtam a chorkie-hoz leírást,azt hittem különlegesen kell őket nevelni,ennyi az egész:)
2011. dec. 19. 21:52
 8/11 Akiteki ***** válasza:
49%
Köszönöm a felvilágosítást. A dolog másik felét még mindig nem értem. Eleve miért hoz el valaki egy 6 hetes kutyát a szaporítótól? Aztán meg miért veszi meg, ha fél évig rá sem néz?
2011. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
most írtam le a miértre a választ:)
2011. dec. 19. 21:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, már nála van. Amúgy meg azért, mert felelőtlenek az emberek. Igazából végig se gondolják a kutyabeszerzés felelősségét.


A lényeg, ami a kérdező szempontjából fontos, hogy ez is ugyanolyan kutya, mit bármelyik másik. Talán arra jobban kell figyelni, hogy télen a sétáltatásnál ne fázzon meg, mert a szőrminősége, a lakásban tartás meg az apró méret miatt nem bírja úgy a -10 fokot, mint egy bernáthegyi. Etetni, oltani, féreghajtózni, nevelni úgy kell, mint a többit. Lehet vele kutyiskolába járni, nem kell felkapkodni a nagy kutyák elöl, stb...

2011. dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!