Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől még fajtiszta?

Ettől még fajtiszta?

Figyelt kérdés

Nem értem... A törzskönyv szerint fajtiszta mopsz a kutyusom, mégsem teljesen koromfekete a füle, míg általában egy mopsz füle teljesen fekete. Ez mitől lehet?


Ilyen:


[link]


Ehelyett:


[link]



2011. dec. 20. 01:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha van törzskönyv,igen.
2011. dec. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: a kutya fajtiszta....hiszen kutya. Ha a fajtára vonatkozott a kérdés, akkor a tk-ezett kutya fajtatisztának tekintendő.


Szerintem kérdezd meg a tenyésztőjét, hogy miért van ez. Ha színhibának tekintendő a dolog, akkor kiállításra és tenyésztésre nem alkalmas, de hobbi célra tökéletesen megfelel. Nem vagyok benne biztos, hogy tenyésztésből kizáró ok, bár a standardban egyértelműen fekete szín szerepel.

2011. dec. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
sok sok képet megnéztem neten és sok mopsznak nem teljesen fekete a füle. Mondjuk hallottam, hogy idővel sötétedik, hiszen többször bundát cserél még. Erről tud valaki valamit?
2011. dec. 20. 10:57
 4/11 A kérdező kommentje:
És még annyit... Akkor a neten található képeknél, ahol nem fekete a kis fülük, az mind hobbi célra van és nem tenyésztésre, kiállításokra?
2011. dec. 20. 10:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert törzskönyves a kutyád, nem biztos, hogy megfelel teljesen a fajta minden jellemzőjének. Születnek színhibás kutyák is. Ez nem jelenti, hogy a Tied is az lenne.

Mennyi idős a kutyád?

2011. dec. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A mopsz fajtastandardjében mi van? Csakis teljesen koromfeketének szabad lenni a fülének? Ha igen, akkor a te kutyád csak nem felel meg neki teljesen, de ettől még fajTAtiszta.
2011. dec. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
4 hónapos
2011. dec. 20. 13:08
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

és ??

nem tök mindegy ??

nem a füle színe a lényeg, hanem a temperamentum,a wessen ( a viselkedése ).

de erre majd csak később jössz rá !!!

sajnos.

2011. dec. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4 hónaposan most kezdi váltani a kölyökszőrét. Bőven van rá esély, hogy fekete legyen az új szőrrel a fülén is.

Egy kölyök sosem olyan szőrben van, mint a felnőtt kutyák.

2011. dec. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8. válaszoló


"Bírom" az olyan kaliberű embereket mint te, jó egyszerű szemlélő vagy.:) Mindjárt a rosszat veszed a kérdésből. Amíg nem olvasol olyat, hogy sajnos ilyen, pedig én csak is fekete füllel szeretem a mopszot, addig légyszíves kímélj az ilyen megjegyzéseidtől.:) Imádom őt úgy, ahogy van, rengeteg jót hozott nekem ezalatt a néhány hét alatt és úgy érzem ilyen rövidke kis idő alatt is úgy hozzám nőtt, hogy nem akarok arra gondolni, hogy milyen rövidke kis ideig élnek. Én kérek elnézést, hogy kitértem a kiskutyám fülének a színére...

2011. dec. 22. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!