Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff házörzésre?

Amstaff házörzésre?

Figyelt kérdés
Miért van az h az amstaffot sosem sorolják fel itt az oldalon amikor vki házörzőkről kérdez? Tudom ,hogy alapvetően viadal harcra tenyésztették ki,nah de könyörgöm szerintem simán beleillik a temperamentuma meg amit le tesznek az asztalra különböző kiképzések során,mondjuk egy németjuhász,rotweiler,doberman,moszkvai sorrendbe!Sőt ,ott lenne a helye mindenképpen!Megvan a temperamentuma a fogazata a felépítése a kitartása az ébersége ,egyszóval mindene ami egy fantasztikus örző védőnek kell!
2011. dec. 20. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha amstaffról írnak mindig kihangsúlyozzák mennyire barátságosnak kell lennie az emberekkel,mivel viadalokon nem haraphatott meg embert és gyakran adták vették őket stb. szerintem ezért.Bár sok vadított staffit láttam már.
2011. dec. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amstaffot nem őrző-védőre tenyésztették ki. Domináns de csak másik kutyákkal. Az alakja lehet hogy megvan erre a célra de agyban nincs meg esetleg ,ha téged megtámadnak megvéd de terület őrzésre nem lesz alkalmas mivel nem territoriális kutya.
2011. dec. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ja, remek temperamentuma van, ha kutyáktól kell megvédened a házad, de az emberrel szemben kb. egy csepp agresszió nem szorult az amstaffba, normális amstaff kirázza magát a bőréből ha kedvesen ráköszönsz.
2011. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy bátor kutyák. lehet, hogy semmitől sem hátrálnak meg, lehet, hogy bitang zsákmányosak, edzhetőek, lehet, hogy mindenük a gazda boldogsága (legalábbis a pit bullé biztos, és valaha ez volt a stafford tenyészcélja is, ma már más a helyzet, de ebbe ne menjünk bele), de nem territoriális kutyák!


nem mindegy, hogy egy kutyába milyen jellegű védőösztön szorult. a pit bull kanunk keményen védős, az egész őrző-védőzést ösztönből csinálja, semmit nem kellett rajta "építenünk", nagyon bátor, tényleg igazi pit bull.

van mellette egy juhászkutyám is, sokkal kevésbé védős, főleg, ha őrző-védőzünk, inkább zsákmányos, és erre is építettük fel nála az öv-t, viszont ő sokkal territoriálisabb, mint a pitünk!


hogy egy példával éljek: ha kocsival viszem magammal a pitet, akkor az autóban hagyva bárki beülhetne mellé és elhajthatna, csak megcsóválná a farkát és arcon nyalná.

ha a juhászom van nálam, akkor az már messziről acsarog mindenkire aki a jármű méteres közelébe jön, és ha valaki megpróbálna beszállni, akkor még jobban tépné magát, ha pedig valóban beszállna, akkor valószínűleg hátrébb húzódna (hogy mindenképp a kocsiban, a "saját helyen" maradjon), és úgy ugatná tovább, és esetleg meg is harapná.


de ha a képzeletbeli autótolvajunk úgy szállna be a pit mellé, hogy leb@sz neki egy maflát, hogy "húzzáinnen" akkor ő gondolkozás nélkül letépné az arcát.


és a házőrzés a territoriális viselkedést ugye erősen megköveteli.


(egyébként alaphelyzetben mindkét kutya abszolult barátságos az emberekkel, még mielőtt nekiállnának az okosok belekötni)

2011. dec. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönönm:)


Én megmondom őszintétn ezektől a KÁJ meg kaukázusi őrültektől kivagyok:) Régen a németjuhász volt (okkal) ennyire tulbeszélve meg tul példálozva de ez a mostanit őrület kicsit felesleges szerintem.Minden állatott szeretek imádok,de ezek az őrült "nah ha majd az én hatalmas kaukázusimmal összetalálkozozl..."Hányingerkeltő.Jobban idegesitenek mint a "huuu az én pittem széttépne"tipusu emberek.:) Egyébként nekem is amstaffom van és tökéletesnek tartom minden szempontbol minden célra.

2011. dec. 20. 18:42
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Igazad van, a fizikai képességei tényleg adottak, épp csak a területvédő ösztöne hibádzik, illetve nem olyan erős, mint az emberszeretete. Sokan csalódtak az amstaffban, akik házőrzőnek vették. Ő egy családbarát, emberszerető kutya, még csak nem is viadalokra tenyésztették, hanem a viadalokra tenyésztett pitbullból alakították ki kifejezetten családi és munkakutyának. Ha valaki vidáman besétál a kapun, ők általában vidáman megkínálják süteménnyel. Ez van.
2011. dec. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát szerintem nem feltétlenül vidáman kinálgatja:)de kutya függő.
2011. dec. 21. 12:13
 8/10 compactegon ***** válasza:
100%
miénk is imád mindenkit, de mikor haverom kérdés nélkül bejött hozzánk a nyitott ajtón, gondolkozás nélkül megindult felé ugatva, borzolva. alapban rám hagyja az intézkedést, de méterekre voltam a helyszíntől, és nem vettem észre, hogy bejött.
2011. dec. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tyler913 ***** válasza:

Azért nem szokták a házőrzők közé sorolni,mert ritka közöttük az olyan,akinek erős területi ösztöne van.Egyszerűen nem arra lettek tenyésztve,hogy portát őrizzenek.Az enyém is ilyen,egyszerűen nem való házőrzésre.Soha nem ugat,de tényleg SOHA,ha valaki bejön a folyosóra,nem jelez,csak fekszik nyugodtan.Meg annyira emberbarát,hogy kb. képen nyalná a betörőt.

Az örző-védő más tészta,arra alkalmas,csak kiképzés kérdése.De ha ösztönösen jó házőrzőt keresel,ne amstaffot válassz! Már csak azért sem,mert nem bírja a gazdi közelsége nélkül,tehát nem igazán jó neki a kertbe kizárva.

2011. dec. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem 2 staffom van.A kan kifejezetten házőrző szerepet tölt be,bár soha nem volt erre tanítva.Nála ez ösztönből jön.Igaz soha nem harap meg senkit,de bárki bejön vagy megközelíti a kerítést ugat folyamatosan.Tökéletes jelző kutya.A szuka már egy más egyéniség,a ő természete a család védelmére van inkább kihegyezve:) De mind2 kutyámat imádom és becsülöm:)
2012. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!