Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A "lány" kutyusok is szoktak...

A "lány" kutyusok is szoktak jelölgetni? (normális válaszokért jár a zöld kéz)

Figyelt kérdés
8 hónapos Yorkimat,3 óránként kivisszük dolgát végezni.Naponta egyszer egy hosszú sétára is.Amióta tüzel nem csak mondjuk 1x pisil nagyobbat,Egy séta alatt volt mikor 10x is pisilt csak keveset...Amikor indulnánk hazafelé,mindig húz vissza,és megint csak "pötyögtet"..és nagyon hosszúra nyúlik a séta,pedig sokat sétálunk,játszunk vele,tehát nem lehet mozgás hiánya.Pl..pisil,szaglászik...elindulnék vele ,és húzatná magát.pisil 2cseppet,szaglászik,mennék vele tovább lefékez,megindul a másik irányba,hogy megint 2cseppet pisiljen.Tegnap 1,5 órán keresztül ezt játszottuk.Miért csinálja ezt?
2011. dec. 20. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
jelölget normál állapotban is, hogy az az ő területe, környéke ilyesmi. Amikor tüzel akkor is, csk akkor így adja tudtára a többinek, hogy mi a helyzet. Az az egy két csepp meg elég a kannak, hogy fogja mi a szitu. Bocs az egyszerű válaszért.
2011. dec. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Persze,jelölget a szuka is! :)

Eddig azért nem csinálta mert kölyök volt még! :)

2011. dec. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szukák is szoktak, tüzelő szukák meg különösen. Egyszerű, de biztos "női praktika", hogy a környék kan kutyáit az őrületbe kergessék. :) Nekem 2 ivartalanított szukám van, és az egyik rendszeresen lepisil (felemelt lábbal!) tereptárgyakat, pl. bokrot, biciklit, és felüljelöli a másik szagnyomait.

Vigyázz, hogy míg tüzel, véletlen se kerüljön 5 méternél közelebb kan kutyához.

2011. dec. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem engedem kan kutya közelébe természetesen!:)De amikor kiviszem,kinnt vagyunk sokat,hiába szeretnék bemenni vele,lefékez,és menne megint akkor mostmár mondhatom jelölgetni..Húzni,vonszolni nem akarom,de képes majd 2 órán keresztül jelölgetni....de ha megindulok vele húz a másik irányba...ez megy folyamatosan...Mit csináljak vele?
2011. dec. 20. 18:44
 5/13 anonim ***** válasza:
Határozottan szólj rá, hogy "Gyere, megyünk haza". Ha nem hallgat rá, egy kifejezett, rövid pórázrántással add tudtára, hogy mára eleged van a bohóciskolából. Lehet, hogy pár méteren húzatni fogja magát, de majd rájön, hogy már nem az van, amit ő akar. Nehogy már egy három kilós yorkie rángasson... :)
2011. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsod:)Köszönöm:)
2011. dec. 20. 19:08
 7/13 Akiteki ***** válasza:
A domináns szukák alapállapotban is jelölnek. Tüzeléskor meg mindegyik. Ez normális, majd abbahagyja, ha vége a tüzelésnek.
2011. dec. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Természetesen szoktak. Az én yorkim is akkor kezdett el jelölni, amikor ivaréretté vált. Van amikor 1-2 nagyobb pisi van csak, van, amikor 6-8 kisebb is.

Barátnőm kan goldija soha nem emelte fel a lábát pisiléskor, az én szula kutyám meg -igaz elképesztően bénán csinálja:D- néha felemeli a lábát, hogy fűszálakat, vagy leveleket megpróbáljon célba venni. Imádom, egyszer addig emelgette a lábát, amíg orra nem bukott:D

2011. dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem kanom van, de ezt a jelölgetős dolgot úgy oldottam meg, hogy megtanítottam rá, hogy pórázon nincs jelölgetés, nincs szaglászás és nincs kakilás sem. Pórázon közlekedés van A-ból B-be. Ő mondjuk kerti kutya és emellett biztosítok neki napi másfél-két óra szabadon szaglászási, jelölgetési lehetőséget. Persze ahol nincs elérhető közelségben kutyafuttató, ahol el lehetne engedni, ott ez nehezen kivitelezhető.
2011. dec. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:
Én meg igazán örülnék, ha a lányaim hajlandóak lennének pórázon is kakilni. Elég bonyolult egy több napos kiállításon, hogy könyörögni kell, hogy végre kakiljanak. Nem látok problémát abban, ha a kan kutyám 3-4x is megjelöli a fát.
2011. dec. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!