Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves yorkie kutyán 8...

Törzskönyves yorkie kutyán 8 kilós lett. Normális ez?

Figyelt kérdés
1 éves a yorkiem, neves kennelből vettem, de 8 kilósra megnőtt. Nem kövér, ezt az orvos is mondta. Ez normális? Akkora mint egy westie...
2009. máj. 19. 10:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pfff... Valami nagyon bűzlik itt, egy fajtatiszta, normális yorkie nem lehet ekkora. Én legalábbis még sosem láttam. A szomszédban westie van, belegondoltam... Hihetetlen.
2009. máj. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ugye? Pedig egy tök híres yorkie kennelből vettem. A tenyésztője azt mondta ilyen előfordul, merthogy a yorkiek régen is 8-10 kilósak voltak... Hát kösz. Ettől függetlenül imádom, de nem 8 kilós kutyát szerettem volna hanem 2-3 kilósat.
2009. máj. 19. 10:44
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges, fajtatiszta Yorkie lehetetlen, hogy ekkorára megnőjön. Mivel a Standard szerint a súlyuk 2,5-3,2Kg ezt még kis hibának se lehet mondani. Szóval vagy nagyon kövér (de az látszana), vagy genetikai problémák vannak vele (esetleg besegített valami más fajta). Ha valóban törzskönyves, és nem valami hamisított papírt kaptál hozzá, akkor jelezni kell a tenyésztő felé. Mi a törzskönyvi neve? Képet rakhatnál fel, legalább azt lássuk, hogy tényleg yorkie-e.
2009. máj. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szerződésed van? Mert ha tenyészszerződésed van, akkor a standardtól való ilyen nagy eltérés miatt visszakérheted a pénzedet.

Azért nem nagyon tudom elképzelni, hogy egy rendes tenyésztőnél ilyen eltérés előfordulhatna. Biztos vagy benne, hogy "neves" tenyészet?

2009. máj. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ilyen lett a kutyád?

[link]

2009. máj. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

ha valakinek a nem túl távoli felmenői között volt pl néger, akkor totál fehérbőrű szölőknél is lehet a gyerek kreol, mert van rá(igen kicsi) esély, hogy a megremékenyítésnél a pont az a gén ütközik ki


Szerintem ha eredetileg tényleg ekkorák voltak a yorkik, akkor lehet, hogy valami régebbi gén ütközött ki rajta, és ezért nagyobbra nőtt, mint a standard, a géneket nem lehet irányítani 100%-osan....

2009. máj. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Téged jól átk*rtak. Az egyik legismertebb 19. századbeli yorkie fedezőkan "Huddersfield Ben" (1865-1971), bár nagy volt, de ő sem volt több 5Kg-nál. Viszont a kölykei már szinte kivétel nélkül a 3,2Kg-os határ alatt voltak. A Yorkie-k soha nem voltak 8Kg-osak (max amikor elkezdték őket kitenyészteni de erre hivatkozva bármilyen fajtánál, bármilyen hibát el lehetne tusolni, hiszen valaha az összes kutya egyforma volt, ugyanazoktól az ősöktől származnak). Mondjuk a fordítottja is igaz, tehát, hogy mini, meg extra mini yorkie nem létezik. Sok országban be is tiltották a 2,5Kg alatti kutyák továbbtenyésztését, mert ezek a nagyon kicsi "yorkie"-k nagyon betegesek, és jóval rövidebb ideig is élnek mint normál méretű társaik.
2009. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Lehet, hogy ugyan attól a tenyésztőtől vásároltunk? Az én kutyám is nagyobb az átlag yorki mérettől. kb 4-4,5 kg. Nekem a doki azt mondta, hogy még így is megkapná a tenyész szemlét, mert a méretét kivéve minden szép rajta. Már azt hittem, hogy az én yorkim a legnagyobb a városba mikor egy csajszi behozott a rendelőbe egy 16 kg-s szukát. :D Fajtatiszta, TK-s volt az is mint az én kutyám, csak kb 2x akkora :D Nem volt kövér az a kutya sem...

2009. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Persze 16Kg... Ha levágnám egy skót juhász szőrét, akkor ő lenne 16Kg. Ne szórakozzatok már.
2009. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanusíthatom az előbbit, skótjuhászom 22 kiló, 3 éves, leányzó, őhozzá képest egy normál yorki akkora mint egy tűhegy.
2009. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!