Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első buszozás!?

Első buszozás!?

Figyelt kérdés
Holnap fogok először buszon utazni a 3 hónapos kutyusommal, és fogalmam sincs, hogy hogy fog alakulni. Mire készüljek? Kicsit félek, mert általában mindenhez úgy szoktattam, hogy addig vártam és dicsértem, amíg meg nem nyugodott, és mehettünk tovább, de itt nem lesz erre lehetőségem. Mondjuk voltunk már vasútállomáson, hogy szokja a hangokat(először vonatozni akartam vele, de máshogy alakult), ott egyáltalán nem félt, apukám pedig egy nagy teherautóval dolgozik és amikor hazajön, akkor a kutya már szépen félre áll és figyel, ettől sem fél, de soha nem lehet tudni, mitől ijed meg.. Tapasztalatokat, tanácsokat, tippeket várok.
2011. dec. 21. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne izguld túl! Ha izgulsz, azt a kutya megérzi rajtad, és átveszi, szóval lehet csak azért lenne gáz, mert túlizgulod. Legyen nálad az oltási könyve, és vigyetek egy szájkosarat is. Nekem mondjuk még egyszer sem kérték, de jó ha van. Sok sikert :)
2011. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is vittem már a kutyusomat többször mikor oltatni vittem, semmigondja nem volt, persze ölemben volt, csivaváról van szó, de ha nagyobb akkor sem lesz gond
2011. dec. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is átestem már a kutyával, igaz ő nagyobb volt, 2 éves igy szerintem nehezebb volt, mert kölyökként jobban mveszik az új dolgokat, de nem volt gond, felszálltunk, felkellett nyomnom:) mert félt, de amikor már a buszon voltunk, akkor nem volt gond, kapott jutifalatot és kész:) nem volt olyan rossz mint aminek te most gondolod ,hogy lesz. Én is túlagyaltam hogy biztos lesz valami baj, gond , de nem volt:) simán ment:) Szóval amit most gondolsz hogy lesz, na annak a fele se fog megtörténni holnap, mert nem olyan rossz:)
2011. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ha a kutya sirni kezd akkor semmiképpen ne "nyugtasd" simogatással, azzal csak megdicséred, megerősited azt hogy valamit jól csinál és nem fogja abbahagyni.
2011. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell idegeskedni, nyugisan fog nézelődni. Ami új környezet egy kutyának,ott nyugodtan viselkedik. Simogasd, beszélj hozzá, de látom, még kicsi, öledben viheted. Ne érezze rajtad a stresszt, mert nyugtalan lesz
2011. dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nem vagyok "annyira" ideges, csak amikor itt nézegettem kérdéseket, ott írtak, hányásról, pisilésről, és ez nyugtalanít. Ölben nem vihetem, mert nagy testű fajta, de ha felszálláskor nem lesz gond(nekem is majd fel kell emelnem), akkor más sima ügy. Nem sírós, ezzel nincs gond, amikor elhoztuk a tenyésztőtől, akkor már az első éjszakát végig aludta egy nyüszítés nélkül. Nagyon nyugodt kutya, szerencsére. és mi a véleményetek, hogy előtte ne etessem meg a hányás miatt? valaki ezt tanácsolta, de én ezt nem szeretném megtenni szerencsétlennel.. :/
2011. dec. 21. 21:31
 7/11 Akiteki ***** válasza:
A buszra felszállás és utazás egy természetes dolog. A kutyának is az lesz, ha nem csinálsz belőle faxnit. Odamentek, felszálltok, utaztok és leszálltok. Ennyi. Pici koruktól kezdve utaznak a kutyáim buszon, vonaton. Soha senkinek nem okozott ez gondot.
2011. dec. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
azért annyira nem vagyok megijedve :D akkor oltási könyv, szájkosár, póráz és indulás :D köszi a válaszokat :)
2011. dec. 21. 22:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Én még egy dolgot javasolnék: jó alaposan fáraszd ki előtte, akkor simán el is szunyókál majd az öletben, és utána ahogy leszálltatok a buszról, játssz vele egy hatalmasat! Hamar megtanulja, hogy valami izgi helyre mentek ilyenkor, nálam eddig minden kutya (ideiglenesezem) imádott autózni is, meg tömegközlekedni is, mert mindig jól marketingelem az ilyesmit.

A másik, hogy én mindig megragadom az alkalmat a buszozáson a feladatok tökéletesítésére, és újratanítom az ült, a feksziket, hogy értsék, hogy az ott is megy, ez tök jól elvonja a figyelmüket, ráadásul jól jön, ha utána már tudnak nyugton ülni a buszon.

2011. dec. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetekben mindig azt sugározd magadból a kutya felé, hogy egy határozott, nyugodt falkavezérrel van aki nagyon jól tudja hogy mit csinál.

Mert ha Te izgulsz, akkor érzi rajtad hogy nem vagy biztos magadban, és ő is ettől ""pánikol"" be.. :)

Sok szerencsét!

2011. dec. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!