Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vett már valaki ilyen láthatat...

Vett már valaki ilyen láthatatlan kutyakerítést?

Figyelt kérdés

[link]

Tapasztalatok érdekelnének, hogy mennyire használható, kinek hogy vált be. A kutyám skót juhász keverék, hosszú a szőre.


2011. dec. 21. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

ismerősöméknek van ilyen tettek a kapuhoz meg a kerthez és bevált nekik elsőnek kellemetlen a kutyának mert fura neki, amúgy azért kellett a kapuhoz mert mindig kiszökött (elektromos kapujuk van és míg becsukodott az ajtó mindig kiszökött)


szerintem nem függ a szőrtől , ráteszed a nyakörvet a kutyára beüzemeled és kész :)

2011. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Ilyet ?? Jézusom. Ez állatkínzás ! Nem áram kell , a kutyának hanem fegyelem és tanítás !
2011. dec. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
Ez állatkínzás szóval ne vegyél! Építs normális kerítést!
2011. dec. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%

Ez állatkínzás. Jól meg is büntethetnek érte ! Csak képzett kutya idomárok használhatják , de azok is csak akkor ha engedélyt kaptak rá.

És igenis állatkínzásnak számít.

2011. dec. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

9 voltos elemmel még én is játszottam gyerekkoromban,amikor a nyelvünket hozzáérintettük a két kiálló végéhez. Az agyam eldobom, hogy némely embereknél már minden állatkínzás kategóriába esik .

Amondó vagyok, nagyon is sok kutya elkerülhette volna a halálos találkozást az autóval, ha legalább ilyesmit használt volna a gazdája. Nem mindenki képes megtanítani a kutyájának a feltétlen engedelmességet.

2011. dec. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%
Akkor is el lehet kerülni a halálos gázolást ha a gazda nem figyelmetlen és , megcsinálja a kapu ajtót , vagy a kerítést.
2011. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Szerintem ez jó dolog. Bár én ha szólok a kutyámnak, visszajön, vagy el se megy. Ezt magától tanulta meg, nem tudom hogyan, de örülök neki. :)
2011. dec. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Na, most biztos le leszek pontozva, de én állatvédő vagyok, és az egyik kutyusomnál ilyet használok. A kutyám nem szökött, ha otthon voltam,de amint kitettem a lábam, ő elment vadászni. Magasítottuk a kerítést, javítottuk napi szinten, plusz megtanítottam,hogy ha kinyitom a kaput ne menjen ki. Ez mind működött, amíg otthon voltam. Igen, az új kerítés a tökéletes megoldás, de az egy ekkora portán csillagászati összegű lett volna, és én azt a pénzt inkább újabb kutyák megmentésére költöm. Kövezzetek meg ez miatt! Egyszer, kétszer ment csak a kerítés közelébe, az óta elkerüli, pedig már nincs is rajta a nyakörv. Magamon próbáltam ki először, nem vészes, csak egy kicsit kellemetlen érzés. A tanítás egy hosszú folyamat, és vajon mekkora bánat, ha a tanítás közepe táján kiszökik és elüti valami, vagy esetemben a vadászoktól kellett féltenem. Ivartalanítva van a kutyám, kutyaiskolába is járunk, de a vadon hívó szava nagyon erős volt nála. Biztos meg lehet rá tanítani máshogy is, de az nem két nap, és addig bármi történhet. Nem a legjobb megoldás, de még mindig jobb, mintha nem tennének semmit, csak mikor már késő sírnának. Kérdező: A vízállót javaslom, mert a másiknak nagyon gagyi a nyakörve, és szétesik magától is. Kétféle tüske van hozzá, rövid, és hosszú szőrű kutyáknak.
2011. dec. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm a válaszodat. Nekem is pontosan ez a problémám, a kutya engedelmes míg ott vagyok, amint besötétedik viszont kiássa a kerítés alját esetleg átmászik a dróton és már a szomszédban is van. A szomszéd meg megfenyegetett, hogy megmérgezi. Egyenlőre kénytelen voltam megkötni, de nem szándékozom így tartani, mert azt állatkínzásnak tartom.

Aki ezt állatkínzásnak gondolja annak csak annyit mondanák, hogy ha az lenne akkor:

1. Nem lehetne legálisan árulni a Vaterán

2. Be lenne tiltva a villanypásztor is ami ugye egy gyakran használt eszköz. Az tényleg nagyot tud ütni, gyerekkoromban fogadtunk ki meri megfogni. Kizárt, hogy egy kilenc voltos elem így megrázná a kutyát.

2011. dec. 26. 18:56
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Sajnállak nagyon, ha nem tudod megnevelni a kutyádat, pláne, ha szökik! Régen az enyém is szökött... De én nem kínoztam! Tudod mi az egyáltalán?! Tudod, hogyan hat ez pszichésen a kutyára? Nyomorult megzavarodik, boldogtalanabb lesz a fájdalmaktól! Ne tedd ezt vele, inkább menj el egy JÓ--> tükörmódszeres kutyaiskolába (népszigeti, alfa...) és egy stabil kerítést építs! Hajrá! :)
2012. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!