Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy a kutyának a...

Van olyan, hogy a kutyának a hidegtől bebarnul az orra?

Figyelt kérdés
Volt egy világos labrador-keverékünk (2 éve halt meg, 16 éves korában). Kinti kutya volt. Télen mindig barna lett az orra, nyáron fekete volt. Ez más kutyáknál is előfordul?
2011. dec. 21. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak fajták állítólag, amelyeknél bebarnul az orra télen. Nem minden fajtára igaz, viccből vagy komolyan téli orrnak hívták.
2011. dec. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Hóorrnak hívják. Nem is barna, inkább rózsaszín. Mintha télen ledörzsölné a pigmentet az orráról, olyan.
2011. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, rózsaszínes volt neki. Köszi a válaszokat.
2011. dec. 21. 22:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik kutyámnak szinte teljesen bebarnul télen és a másiké is világosabb lesz kicsit.
2011. dec. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is világosabb ilyenkor:) Szerintem nyáron befogja a nap:D

Halál édes, a kis fekete gomb orrának a végén egy rózsaszínes folt van.

2011. dec. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én a váltóorr kifejezést hallottam erre, főleg világos színű kutyáknál jellemző (mint pl. a labik, kuvasz, szamojéd, stb), és valamiért télen alakul ki.

van, amelyiknél visszafeketedik és van amelyiknek úgy is marad.


általában hibaként értékelik kiállításon.

2011. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
Nem minden fajtánál hiba. A szánhúzóknál pl. megengedett. Csak a tenyésztésnél kell vigyázni, mert két ilyen váltóorrú (vagy hóorrú, mindkét kifejezést szokták használni) kutya kölykei lehetnek pigmenthiányosak.
2011. dec. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egy pigmenthiányos betegség. Káros hatása nincs, csupán hiba a kiállításokon és nem igen szokták bevonni őket a tenyésztésbe.

Ahogy előttem írták, néhány fajtánál nem számít hibának.

2011. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!