Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3-4 hónapos vizsla kölyköm...

3-4 hónapos vizsla kölyköm alvás közben igen gyorsan és össze-vissza szedi a levegőt. Ez normális?

Figyelt kérdés
Dokihoz elvileg a két ünnep között kell vinnünk majd, mert még nincs meg minden oltása, akkor majd megkérdem tőle is. Tudom, hogy álmodik, meg minden, de szinte még alig csukta be a szemét alváshoz, már változik a levegővétel, és többször is lehegéshez hasonlóra erősödik. Amikor megmozdul, fordul, nyújtózik, a lehegés megszűnik, de attól még hangosabban és gyorsabban szuszog. A szokásos alvópózait, hanyatt, meg oldalán elnyúlva, felveszi és váltogatja, meg nem úgy tűnik, mintha fulladna vagy ilyesmi, úgyhogy ebből arra következtetek, hogy tényleg csak álmodik, de kicsit aggódós vagyok, meg menhelyi kutya, és semmit nem tudunk róla, nem is ismerjük még olyan jól.
2011. dec. 22. 00:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Jah, és azt is kihagytam, hogy alvások között amúgy egészében teljesen normál viselkedése van, jó kedve és étvágya, meg a lehegések 90%-ban csak az éjszakai alvásnál jönne elő, ha nappal alszik, akkor csak a gyorsabb lélegzés.
2011. dec. 22. 00:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja.Az állatorvostól kérdezd meg,nem kell aggódni..:) ha mindennap csinálja,akkor nem álmodhat mindennap,vagyis álmodhat mindennap,csak ez elég fura lenne.
2011. dec. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát a lehegés nem minden napos, vagy legalábbis két hete van nálam, de nem mindig csinálja, viszont az is lehet, hogy csak alszom már én is, mikor ez van. Én is úgy gondolom, hogy nem jelent bajt, az látszana az étvágyból meg a nappali hangulatból, meg az orvosnál rákérdezek, csak még kezdő vagyok, és beleestem abba a hibába, hogy túl sokat olvastam a kutyatartásról, és már nem tudom, mi az igaz, mert mindenhol más van. Persze ez a veszély itt is fenn áll, de az állat kategóriában elég sok a segítőkész, értő ember. Köszi a választ!
2011. dec. 22. 01:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak álmodik, de azért megkérdezheted a dokit.
2011. dec. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nemhiszem hogy lenne valami baja, akkor az látszana az ébren töltött viselkedéséből is.. (étvágytalanság..)

De az a biztos ha felhívsz egy dokit és megkérdezed

2011. dec. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!