Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita inu tapasztalatok?

Akita inu tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Milyen táppal etetitek? És hányszor 1 nap?

Milyen a viselkedése?

Okos kutya fajta?

Jó kenneleket tudtok mondani?


Szeretnék egy ilyen kutya fajtát már nagyon régóta, nem ez lesz az első kutyám, olvastam is róla sokat. Elsőnek a Hacsi filmben láttam és azóta nagyon szeretnék egy olyan kutyát.


Köszi előre is a válaszokat!:D



2011. dec. 22. 08:22
 1/7 A kérdező kommentje:

Jah, és még az lenne a kérdésem h melyiket válasszam az Amerikai-t vagy a Japán akita inu-t? Szerintetek melyiket?:)

Rossz megjegyzéseket légy szíves ne írjatok!:)

Köszi előre is válaszokat!:D

2011. dec. 22. 08:39
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

nekem nincs akitám de az egyik ismerősömnek van.

Gyönyörű kutya nagyon jó természetű barátságos emberel állatal egyaránt viszont nagyon makacs önfejű tud lenni. Alapvető engedelmességre meg lehet tanítani sőt még többre is ha van elég időd és türelmed hozzá. Ha jól tudom ők dog chowal etetnek de nem vagyok benne biztos. És én mindenképpen a japánt választanám. Az amerikai nekem nem tetszik meg ez a faj csak át lett tenyésztve

2011. dec. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:

Etetése, mint minden más kutyának. Jó táp, az adagolási utasítás meg a tenyésztő iránymutatásai alapján.

Mindkettő (a japán és az amerikai is) inkább egygazdás, mint családi kutya. Idegenekkel nem mindig barátságosak. Más kutyával az amerikai kimondottan ellenséges.

A japán kicsit könnyebben kezelhető.

Kennelek felől érdeklődj a fajtaklubnál.

2011. dec. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:D
2011. dec. 22. 11:13
 5/7 anonim ***** válasza:

"A japán kicsit könnyebben kezelhető. " mondja aki nem látott még akitát...

egyrészt egy japán vonalú kutya ott kezdődik , h 2-3000 euro, egyáltalán nem könnyen kezelhető, nagyvad vadászatra tenyésztett kőkemény vadászkutya ami számára ember, kutya és bármi ami mozog zsákmány!

az amerikai a "küllemvonal" az akitába ott kell házikedvencet keresni

másrészt soha ne divatból, egy-egy szép film miatt válasszunk kutyát mert nagyot csodálkozhatunk ha mégsem lesz olyan aranyos, okos és egyszer csak szétszedi a családot a cukimuki kiskutya...

2011. dec. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Arina21 válasza:
Nekem japán akitám van,igy az amerikai nemtudom milyen,de gondolom egy húron pendülnek..szlovák,minőségi táppal etetem,de mostanra már bármit megeszik,nagyon szereti pl a szőlőt,de a kedvence a rizs bármilyen formában,esetleg a jégkocka vagy a jégkrém nasiként.Nagyon sokat kell vele törődni,nem elég az,ha napi szinten 20percet vagy vele és a többi időt pedig más tölti vele,mert később nem téged fog a falkavezérének tartani és nemfogod tudni kezelni,illetve csak nagyon nehezen... egyébként én 1200euroért vettem,tatabányáról..órákat tudnék mesélni a fajtáról,ha kiváncsi vagy rá bővebben,esetleg irj emailt ..chanel94@azet.sk
2012. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2012. okt. 24. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!