Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pozitív, ha élelemkeresőset...

Pozitív, ha élelemkeresőset játszunk a kutyusommal?

Figyelt kérdés

Mostanában többször játszunk olyat, hogy a kert különböző részein leteszek kaját, úgy hogy ő ne lássa hova teszem, aztán mikor kész vagyok, szólok neki, hogy: Keresd! Erre ő beindul és felkutatja az összes kaját és úgy látom, hogy ez egy jó fejlesztő játék, használja az orrát illetve a memóriáját is! (vannak állandó helyek, ahol mindig van kaja, ezeket nézi meg elöször, de mindig teszek új helyre is.)


Mit gondoltok, ez egy hasznos játék? Vagy ártalmas lenne szerintetek?


2011. dec. 22. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is sokat játszottam/játszok ilyet a kutyámmal, mert egyszerre fárad agyilag, és fizikailag is.

Ártalmas az biztos nem lehet, szerintem inkább pozitív irányba tereli a kutya gondolkodási logikáját :)

2011. dec. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennek így sok értelme nincs, akkor már ténylegesen nyomkeresésre kéne tanítani azzal, hogy nem a kaját, hanem a kaja hordozójának szagát kell követnie.
2011. dec. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jó hát a nyomkeresés, az ha jól tudom már legalább egy középfokú képzés... Nekem kölyökkutyám van. Most tölti be azt a kort, ami sok sulinál a minimál kor az alapfokú tanfolyamon való részvételhez.....


Goldengazdi: Neked köszönöm a választ!

2011. dec. 22. 09:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Második, de viszont a kölyökkutyával tényleges nyomkeresés előtt is ilyet játszanak, mert ebből a játékból következik a nyomkeresés. A kutyaiskolában is ezzel kezdik bevezetésként...
2011. dec. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, én otthon tanítottam, nem kutyaiskolában, és kihagytuk ezt a lépést gond nélkül:)
2011. dec. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hasznos lehet, jó játék, jól fárasztja a kutyát, viszont van egy nagy hátránya. Gond nélkül keresgélni fogja a kaját az utcán is, és fel is eszik.

Tehát azt javaslom, hogyha már így belekezdtél, próbáld meg bevezetni, hogyha megtalálta a kaját, akkor előbb jeleznie kell neked, és te vagy megengeded, hogy megegye, vagy adsz egy másikat jutalomból, hogy megtalálta. Ha akarsz majd nyömkövetni, akkor érdemes már most arra tanítani, hogyha megvan a kaja akkor le kell feküdni mellé/elé és ugatni.


Így odakint se felzabálni fog, hanem büszkén bejelzi neked a csövesek által eldobált kaját, te meg felveszed, kidobod, a kutyát meg megjutalmazod.

Így szinte lesz kajamegtagadásod.

2011. dec. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is szoktam ilyet játszani a kutyáimmal főleg a kölyök Pulival. De a Tacsim már embereket is szokott keresni de még nem profi szinten...
2011. dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!