Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hetes a skót juhász kiskutyá...

Mónika1984 kérdése:

9 hetes a skót juhász kiskutyám. Szeretnék tanácsot kérni, hogy mivel etessem (2xkonzervet,1xszárazat kap), ill. mekkora mennyiségekkel? Főleg a száraz tápra vonatkozóan, mert az kimérős dog chow puppy és nem vagyok biztos benne, hogy jól etetem-e?!

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:

A napi három etetés száraz táppal.

Konzerv helyett vizet adj neki,olcsóbb és az amúgy is kell,hogy mindig friss legyen előtte.

Azt,hogy mennyit egyszerre?

Amennyit max.5-10 perc alatt megeszik.

Amennyiben rendszeresen és kb ugyan abban az időpontokban adsz neki enni ezt könnyen kitapasztalod.

A zsákokon lévő adagolás csak tájékoztató jellegű.

2011. dec. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy kimérős, még a boltban van neki csomagolása, amin fel van tüntetve az ajánlott napi mennyiség és az eladó is tud benne segíteni. Hosszútávon viszont jobban jártok, ha egyszerre megveszetek egy egész zsák tápot, mert jóval olcsóbb. A zsákon az etetési táblázatban a kutya felnőtt kori súlyának (kb. 30kg) megfelelő sort kell nézni és az ott szereplő mennyiséggel kell etetni napi 3 adagba szétosztva. A kaja 5 percnél tovább akkor se legyen előtte, ha nem eszi meg! Majd megkapja a következő etetésnél. A konzerv felesleges szemét.
2011. dec. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Konzervet inkább ne adj neki. Nulla tápértéke van, bármennyit meg tudnak enni belőle, de fejlődni nem fejlődnek, ugyanakkor, mivel jóízű, rászoknak és a száraz tápra csak az orrukat húzkodják. Ha szépen fejlett, szép szőrű és felépítésű kutyát szeretnél, válts tisztán száraz tápra, egyelőre napi 3x. Max. egy kanál konzervvel megbolondíthatod, de csak fűszerezés szintjén.

Rá van írva a zsákra, hogy milyen mennyiség kell egy adott korú kölyöknek. Ahol veszed, biztos szívesen felvilágosítanak. Mivel skót juhászról van szó (mégsem egy labrador...) nem valószínű, hogy hullára zabálná magát, úgyhogy igen, annyit adj neki, amit 5 perc alatt megeszik. Ne hagyd előtte a tápot egész napra.

2011. dec. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a gyors válaszokat!

Meg is fogadom őket! :)

2011. dec. 23. 07:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Esetleg tipp, hogy melyik fajta tápot adjuk neki?
2011. dec. 23. 07:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez az anyagi helyzetedtől is függ. Én eddig Ariont etettem, most áttértem Joserára. Nekünk a 20 kg-os zsák 1 hónapra elég és kb. 9.000 Ft. Nektek ugyanez kb. 2 hónapra lenne elég, de ez most a felnőtt táp. Egyelőre kölyök táppal kellene etetni, az kicsit drágább. Pl. Josera Junior 20 kg olyan 11.000 Ft körül van. [link]


Aztán vannak sokkal drágább tápok is, amik akár dupla ennyibe kerülnek.

2011. dec. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Dog Chow egy jó középkategóriás táp, felnőtt kutyának sztem bőven jó, de kb. 1-1,5 éves koráig érdemes lenne "beruházni" valami igazán jó, prémium tápra, míg a csontozata ki nem fejlődik a kiskutyádnak. Utána mehet a középkategóriás.

A Royal Canin nagy átlagban elég jó, a Hill's is eléggé, a Josera is.

A Biomill sztem az egyik legjobb, de nem lehet mindenhol kapni, legfeljebb kimérve, és (jó nagy szemétség) van egy középkategóriás meg egy prémium ágazata is, amit ugyanazon a néven árulnak, mégis nagyon eltérőek. Mindenesetre az én kutyáim Biomillt esznek évek óta és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Egy másik nagyon jó márka a Belcando, ez is elég drága, viszont jó minőségű és óriási választék van belőle kor, méret és aktivitás szerint. Tapasztalatból mondom, hogy nagyon jó.

2011. dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ismételten köszönöm a hasznos tanácsokat! Élni fogok velük!
2011. dec. 23. 21:28
 9/9 anonim válasza:

Egyetértek minden előttem szólóval, sok szerencsét a kiskutyához, biztos egy életre "megfertőződsz" a collie-val:) szerintem a világ legjobb fajtája:)

Még arra figyelj, hogy óvatosan adagold a kalcium és foszfor mennyiséget (a tápon nem tudsz változtatni, de pl. a rágcsálnivaló csonton igen) , hogy a füle szépen előrebicsakolva álljon. Ezt persze a genetika is befolyásolja, de állítólag a Ca és a P mennyisége is.

Az én collie-m Flatazor Superprémium tápot kapott kb. másfél éves koráig, nem tudom, lehet-e ezt a tápot még kapni valahol. Nagyon szerette és igazán szépen fejlődött tőle.

2012. jan. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!